ניסה למכור בז בפייסבוק - ונעצר

אזרח שגנב חמש ציפורים מסוג בז מצוי פרסם מודעה בפייסבוק. לרוע מזלו, מתנדב במג"ב ראה את המודעה - והגה תכנית לעצור את העבריין על חם. "המטרה שלי הייתה להחזיר את בעלי החיים לבית הגידול הטבעי שלהם ולעצור את העבריין", סיפר המתנדב

סוף גנב למעצר וסופה של העסקה להתפוצץ: אזרח שניסה למכור חמש ציפורי בז מצוי באמצעות הפייסבוק כבר קיווה "לעשות קופה" ולהרוויח עשרות אלפי שקלים, אך נעצר היום (שבת) על ידי שוטרי משמר הגבול. מהחקירה עולה כי הציפורים נגנבו מפינת חי לפני מספר ימים למטרות רווח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשבועיים האזרח פרסם הודעה בפייסבוק בה רצה למכור להקה של חמש ציפורי בז מצוי. מיקי צוויג, מתנדב במג"ב, ראה את המודעה ויצר קשר עם פקח ברשות הטבע והגנים שהתקשר באופן מיידי ל"מוכר". מיקי והפקח התחזו ללקוח שמעוניין לקנות את הבז - "בשיחתי עם האזרח קבענו מקום מפגש בו תתבצע העסקה. המטרה שלי הייתה להחזיר את בעלי החיים לבית הגידול הטבעי שלהם ולעצור את העבריין", סיפר מיקי.

העבריין הגיע לבצע את העסקה במרכז המסחרי "אלונים" ברמת ישי, והיה משוכנע כי מדובר באזרחים. לאחר שדרש מהם 22 אלף שקלים עבור הבזים, הוא נעצר על ידי השלושה - שהתבררו כלוחמי מג"ב. העבריין הועבר להמשך חקירה ברשות הטבע והגנים, שם הודה בעבירות המיוחסות לו והודה כי גנב את הבזים מפינת חי בעין השופט לפני מספר ימים.

המודעה שפרסם הגנב (פייסבוק)

"רואים חשיבות גדולה בהגנה על בעלי החיים"

"חלק מהעשייה של משמר הגבול היא אף להגן על בעלי החיים, אנו רואים בזה חשיבות גדולה מאוד ולכן הוקם צוות ספציפי שאחראי על הגנתם של החיות", הדגיש צוויג. "הבז המצוי הוא ערך טבע מוגן והנאשם נעצר על אחזקה לא חוקית ומכירותו של בעל חיים מוגן", סיפר פקד איתי קרחי, סגן מפקד היחידה כפרית שרון במג"ב.

"צוות בעלי החיים של משמר הגבול יחד עם רשות הטבע והגנים, הביאו לתפיסתו של העבריין שניסה למכור את הבז". במשמר הגבול הדגישו כי צוות בעלי החיים, בנוסף להתנדבותם השגרתית במג"ב, מקדישים את זמנם להצלת חייהם של בעלי חיים מכל סוג.

"חשבנו שאם כבר אנחנו פועלים כדי לסכל גניבות של בעלי חיים, למה לא להרחיב את הפעילות ולהציל בעלי חיים מוזנחים או הגנה על חיות מוגנות", סיפר פקד קרחי שיזם את התכנית. לדבריו, הרקע להרחבת פעילות היחידה היה מקרה קודם של התעללות בבעלי חיים שהגיע לידיעתו.

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv