תיעוד: העימות בין חגי פליסיאן לעד המדינה

במהלך חקירת הרצח במועדון הברנוער שהסעירה את המדינה, התייצבו זה מול זה חגי פליסיאן ועד המדינה זאור חנקישייב שניסה להפליל אותו. למרות שפליסיאן התחנן על חפותו, חנקשייב התריס כלפיו אתה הרוצח. צפו

זו היתה החקירה הכי רגישה והכי חשובה של משטרת ישראל, והעימות בין שני העומדים במרכזה - היה רגע השיא שלה. במרכז חדר החקירות ניצבו זה מול זה חגי פליסיאן שנחשד כי הוא הרוצח מהברנוער, ועד המדינה זאור חנקישייב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ארבע שנים אחרי הרצח במועדון הברנוער בתל אביב פנה חנקישייב אל המשטרה וטען כי הוא מבקש להתוודות. "מצפוני מציק לי" אמר לחוקרים "סייעתי לרוצח. מי שלחץ על ההדק הוא חגי פליסיאן". לדבריו, המניע שלו היתה נקמה על פגיעה מינית שפגע באחיו בני מנהל הברנוער שאול גנון.

באותם הימים היה העד חנקישייב בכלא. כששוחרר, פגש את חגי פליסיאן ולדבריו הם שוחחו על הרצח. מנגד, פליסיאן חזר וטען כי הוא חף מפשע וכי ההקלטה שהוצגה אז למשטרה מפוברקת. במשטרה ובפרקליטות לא פקפקו אז בגרסת העד, וכתב אישום שהוגש ייחס לחגי רצח כפול ופציעה חמורה של עוד תשעה צעירים. "אני לא עשיתי את זה ואני חף מפשע", אמר פליסיאן לחנקישייב בחדר החקירות. "אתה יודע את האמת, אתה מכסה כאן על מישהו ואני לא יודע על מי".

רק פיתוח טכנולוגי חדש אפשר שחזור של הודעות הווטסאפ ששלח עד המדינה לחגי ושחשפו את התרמית הגדולה. ועדיין, גם לאחר הרשעתו של עד המדינה בבידוי ראיות מפחידה המחשבה: עד כמה קרובה היתה הרשעתו של חף מפשע ברצח כפול.