השוטרים השתמשו בטייזר, מח"ש תחקור

שוטרים בתחנת המשטרה בקריית מלאכי נאלצו להתמודד עם עציר שסירב לקום מהרצפה. השוטרים טוענים כי נאלצו להשתמש באקדח טייזר בשל משקלו של העציר, אולם הוא טוען כי הותקף על ידי השוטרים בעודו אזוק שלא לצורך. במח"ש הודיעו כי ייפתחו בחקירת המקרה. המשטרה: "פעלנו כחוק". התמונות קשות לצפייה

ניקולאי קריביצקי נעצר לפני כשבועיים לאחר שבני משפחתו טענו כי איים לשרוף את הבית במהלך ויכוח משפחתי. בתיעוד מיום מעצרו נראה קריביצקי שכוב על רצפת תחנת קריית מלאכי אחרי שהשוטרים אזקו את רגליו וידיו. הם ביקשו ממנו במשך מספר דקות לקום אולם אז איימו: "אתה קם איתנו עכשיו, או שאנחנו משתמשים נגדך בכוח ובחשמל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השוטרים וקריביצקי עצמו חלוקים באשר להמשך ההתרחשויות, מרגע ששיגרו לעברו את האיום. השוטרים, שאחד מהם תיעד את האירוע, טוענים כי קריביצקי היה אלים ובשל משקלו לא ניתן היה לפנותו מרצפת תחנת המשטרה שעליה נשכב. אלא שקריביצקי מצדו טוען כי הותקף על ידי השוטרים שחשמלו אותו בטייזר בעודו אזוק בידיים וברגליים חסר אונים. בקטע הזה הופסק הצילום.

"אני על הרצפה, אזוק באזיקים, מבלי להתנגד לשום פעילות, והשוטרים החליטו להשתמש בטייזר", הסביר קריביצקי. "הם הפעילו נגדי כוח והכו אותי. גם בחוץ כשגררו אותי כדי להכניס אותי לניידת משטרה קיבלתי טייזרים".

"לא יעלה על הדעת שעושים פעם אחר פעם שימוש באקדח טייזר כנגד אזרחים שבסופו של דבר אנחנו יודעים שלא עשו כלום", הבהיר עו"ד דובב שחק, פרקליטו של ניקולאי קריביצקי מהסנגוריה הציבורית.

שוני בין הגרסאות, קריביצקי (חדשות 2)

לפני שלושה ימים נחשפה תקיפה אלימה נוספת באותה תחנת משטרה בקריית מלאכי. בתיעוד מצלמת אבטחה נראה קצין סיור שמכה באגרופים ובבעיטות, ואף מטיח על הרצפה אזרח שעוכב לחקירה בעודו אזוק.

מח"ש: נפתח בחקירת האירוע

נגד קריביצקי הוגש כתב אישום על איומים, שיבוש הליכי משפט והפרעה לשוטר במילוי תפקידו. הוא שוחרר אחרי ארבעה ימים למעצר בית והגיש תלונה במחלקה לחקירת שוטרים, שם טענו כי בעקבות תלונתו הוחלט לפתוח בחקירת האירוע כדי לבדוק את השימוש נגדו באקדח הטייזר ואת שאלת חוקיותו.

מדוברת משטרת מרחב לכיש נמסר בתגובה: "החשוד ניסה לשבש את החקירה ולאחר שנאמר לו שהוא עצור הוא סירב להמשיך בחקירתו, הוא הדף את השוטרים ותקף קצין משטרה, הטיח בחוזקה את ראשו בקיר, נשכב על רצפת התחנה ופצע את עצמו. לאחר ניסיונות שכנוע רבים ומתוך ניסיון להגן עליו, הפעילו השוטרים בסמכות ולפי החוק והנהלים מכשיר שליטה חשמלי במטרה לרסן אותו".