חשד: רופא השיניים ברח עם כספי מטופלים

פרסום ראשון: מטופלים רבים, עובדים וספקים מנסים ביחד עם המשטרה להבין לאן נעלם רופא השיניים שמפעיל כבר 30 שנה מרפאה במרכז הארץ. חלק מהמטופלים שילמו מראש ונותרו עם חור בכיס וכאב בשיניים. "נתתי לו אלפי שקלים מקצבת הפנסיה שלי", אמר אחד המטופלים. "אני מתחילה להבין לאיזו מלכודת נפלתי", אמרה אחרת

הרופא נמלט. אילוסטרציה (רויטרס)

הרופא חשוד שברח עם הכסף - והפקיר את מטופליו: רופא שיניים מוכר שבבעלותו מרפאת שיניים במרכז הארץ נעלם בשבוע שעבר במפתיע - והותיר, על פי החשד, לקוחות רבים שלו באמצע הטיפול ולאחר שהפקידו בידיו עשרות אלפי שקלים תמורתם - כך פורסם הבוקר (ראשון) לראשונה בחדשות 2 Online. עכשיו המטופלים, יחד עם עובדים, ספקים וגם המשטרה - מחפשים אחריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרופא ניהל מרפאת שיניים משגשגת ומצליחה שהתמחתה במטופלים בעלי סיכון גבוה. בשבוע שעבר נתקלו מטופלים שהגיעו למרפאה בדלת סגורה. גם העובדים במרפאה נותרו המומים - וכמותם גם הספקים להם, לטענתם, הוא חייב כסף על ציוד שסיפקו למרפאה.

"שילמתי כבר 70 אלף שקלים ואני לא יודע מה יהיה עם הכסף והמשך הטיפול", מספר אליהו אקוניס, בן 70 מתל אביב שמכיר את הרופא כבר 34 שנים ומטופל על ידו שנים רבות. "הגעתי בשבוע שעבר והמקום היה סגור. אף אחד לא נתן תשובות. הכסף שנתתי לו הוא מקצבת הפנסיה שלי".

קבוצת נפגעים בוואטסאפ

בימים האחרונים נפתחו קבוצות בוואטסאפ ובפייסבוק אליהן מצטרפים עוד ועוד לקוחות ועובדים שמנסים להבין לאן נעלם הרופא - והכסף שלהם. ביחידת ההונאה של מחוז תל אביב חוקרים את התלונות הרבות שכבר הצטברו. במשטרה חקרו גם את מי שהייתה שותפתו של רופא השיניים.

המטופלים לא נותרו רק עם חור בכיס, אלא גם עם חורים בפה ובעיות אחרות שחלקן גורמות להם לכאבים. "באתי לשיקום פה ונתתי לו 60 אלף שקלים בהמחאות שהוא כבר פרע", סיפרה אחת מהן. "הוא נעלם - ואני נשארתי ללא שיניים, רק עם תותבות זמניות. אני סובלת מכאבים בחניכיים. עכשיו אני מתחילה להבין לאיזו מלכודת נפלתי. הרופא הזה עשה דברים איומים ורשלניים".

הרופא גבה עשרות אלפי שקלים - ונעלם (רויטרס)

"כנראה שהייתה לו מראש תכנית איך להיעלם", העריך חיים הלאג מהרצליה, שהתחיל אצל הרופא טיפולים לפני כשנה לאחר שנתקל במודעות שלו בעיתון. "יש לו סרטון באינטרנט שהוא טוען שהוא מנתח בהרדמה מלאה ושיש לו את הצוות הכי טוב שיכול להיות. הוא טען במודעות שריפוי שיניים זה לא בשמיים ושהוא הרופא מספר 1 בעולם".

הלאג שילם לרופא השיניים 35 אלף שקלים - מתוכם מקדמה של 17 אלף שקלים במזומן. "אחרי שראיתי שהוא נעלם ואין עם מי ליצור קשר, הגעתי לעוד מישהי שנפגעה ממנו ואף שכרה חוקר פרטי", סיפר. "היא טוענת שהרופא ברח לרומניה".

למשטרה טרם ברורות נסיבות ההיעלמות - והאם הוא נעלם עקב הסתבכות עסקית.

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv