מפכ"ל המשטרה דוחה את טענות יוצאי אתיופיה: "כל תיק שנפתח היה מוצדק"

כחודש לאחר ההפגנה האלימה בת"א נפגש דנינו עם נציגי העדה ודחה טענותיהם לפיהן המשטרה מבצעת מעצרי שווא ופותחת תיקים ללא הצדקה. עוד הודה דנינו כי ארגונו הופתע מעוצמת המחאה. על פרשת 512 אמר: "מתמקדים בראשי ארגוני הפשע"

המפכ"ל דנינו (פלאש 90)

מפכ"ל המשטרה דוחה את טענות בני העדה האתיופית: כחודש לאחר המחאה של יוצאי אתיופיה בלב תל אביב שיצאה משליטה, ערך היום (חמישי) המפכ"ל דנינו כנס עם נציגי הקהילה, מפקדי מחוזות, מרחבים ותחנות במשטרה. במהלך המפגש הגן דנינו על פעולות המשטרה - וטען כי פעלה כשורה בכל מקרה ומקרה הנוגע לאחד מבני העדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דנינו דחה את הטענות שלפיהן נפתחים נגד בני העדה תיקים לא מוצדקים בנימוק של תקיפת שוטרים לכאורה ואמר כי המשטרה לא טעתה וכי "כל תיק שנפתח היה מוצדק". דנינו הודה גם שהמשטרה הופתעה מעוצמת ההתנגדות של בני העדה.

המפכ"ל הוסיף כי הוקם צוות בדיקה בראשות ניצב גילה לגזיאל שבדק את טענות בני העדה וקבע כי ניתן לסגור 62 תיקים שנפתחו לקטינים - אם הם ישתלבו בתוכניות שיקום שונות.

נציגי העדה והשוטרים בכנס, היום (חדשות 2)


לדברי דנינו התפרצה חברת הכנסת לשעבר פנינה תמנו-שטה שהטיחה בו: "נפל לכם האסימון מאוחר מדי במשטרה. גיליתם שיש בעיה בעדה אחרי המחאות. אנחנו מצפים מכם לבדוק מחדש את התיקים שנפתחו נגד בני העדה על תקיפת שוטרים".

המפכ"ל התייחס גם לפרשה 512 המסועפת במסגרתה נעצרו בכירים בעולם הפשע, שחלקם כבר שוחררו: "אני לא מתרגש מהשחרור של חלק מהעצורים, עשינו עבודה רצינית, והתיק ייגמר בהצלחה מרובה. הוא ישנה את מפת ארגוני הפשיעה הגדולים שפועלים אצלנו".דנינו הדגיש כי חקירת הפרשה מתמקדת בראשי ארגוני הפשיעה וכי לא רק מבצעי ההוראות שלהם ישהו מאחורי סורג ובריח, אלא ראשי ארגוני הפשע בעצמם ובהם יצחק אברג'יל, אבי רוחן ומוטי חסין.