צפו: הבריחה האיטית בעולם מזירת פשע?

שני צעירים תושבי חולון נעצרו בחשד לשוד קלנועית ששייכת לתושב העיר בן 89. מצלמות האבטחה תיעדו כיצד השניים התניעו את הרכב ונמלטו לאט מהזירה - מאוד לאט. החשודים נעצרו בגלל עבירת רכב אחרת, אבל בחקירתם נשברו והובילו את השוטרים לקלנועית - שהוחזרה לידיו של הקשיש אסיר התודה

נמלטו מהזירה על גבי הקלנועית שגנבו: אריה עבודי, תושב חולון בן 89, התלונן למשטרה כי הקלנועית בה הוא ואשתו משתמשים מדי יום נגנבה. לאחר שבועיים של חקירה מאומצת, שמו השוטרים את ידם על החשודים - שני צעירים תושבי העיר - שהחליטו לשדוד את כלי הרכב האיטי. אריה התרגש כשקיבל חזרה לידו את הקלנועית: "אלו הרגליים שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מצלמות אבטחה שמוצבות במקום קלטו את שני החשודים ניגשים לקלנועית, מתניעים אותה ובורחים מהמקום. מש"ק מרכז חולון, רס"מ איתי סבג, החליט לטפל בתיק כ"חובה אישית". סבג זיהה את אחד החשודים במצלמות האבטחה ותוך זמן קצר התברר כי שני החשודים נעצרו בגלל עבירה אחרת של גניבת רכב.

בחקירתם הודו שני החשודים גם בגניבת הקלנועית ואף הובילו את שוטרי מחלק פשעים במרחב איילון למקום בו נטשו את הקלנועית. מעצרם של השניים הוארך והיום (חמישי) הוגשה נגדם הצהרת תובע לקראת כתב אישום. אחד החשודים גם הודה בגניבת רכב אחר והתקנת לוחיות מזויפות, כמו גם בהתפרצות לשני אופנועים וגניבת חפצים אישיים.

אריה עבודי, הקלנועית והשוטרים (חטיבת דוברות המשטרה)

"פשע מכוער שפוגע באוכלוסייה המבוגרת"

השבוע זימנו השוטרים את עבודי למשטרת מרחב איילון והחזירו לו את הקלנועית. אריה הודה להם ואמר כי מדובר באביזר חיוני לשגרת חייו וחייה של אשתו. "הידיים והרגליים שלי כבר לא מה שהיו פעם", סיפר לחדשות 2 online. "לרוב המקומות באזור הבית שלי בחולון, למכולת או לדואר אני נוסע בקלנועית, אם זה רחוק יותר אני כבר עולה על אוטובוס. הקלנועית יקרה מאוד ועלתה לי כמה אלפי שקלים ביד שנייה".  

מפקד המרחב נצ"מ נתן בוזנה אמר כי במשטרה "רואים בגניבת הקלנועית פשע מכוער ועבירה בזויה, תוך פגיעה באחד מיעדיה של משטרת ישראל - הטיפול והרגישות באוכלוסייה המבוגרת שבחברה. ידענו כי נעשה כל מאמץ להשיב למתלוננים את 'רגליהם'".

"עם החזרת הקלנועית לבעליה, אני בטוח כי הצלחנו להשיב להם גם את הביטחון האישי", הוא הוסיף. "אני תקווה כי בית המשפט ייתן את הרגישות הראויה וימצה עם השניים את הדין, ששבו וחזרו לפגוע ברכוש הציבור".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv