המרדף, השוד והקלטת השיחה למשטרה: "אתם חייבים לעזור לי, אני ממש מפחד"

כתב אישום שהוגש נגד סרי עטיה מתאר כיצד רדף במכוניתו אחר רכב ובו שני צעירים שחזרו מבילוי לילי בצפון ולבסוף שדד אותם. בלהט האירועים הטלפון נשמט מידיהם - אבל במוקד מאה של המשטרה לא ניתקו את השיחה והשוד האלים הוקלט. האזינו

את הנסיעה הזו בצפון הארץ לפני כשבועיים יוסי וגל לא ישכחו. במשך דקות ארוכות, כך לפי כתב האישום נגדו, דלק אחריהם הנהג סרי עטיה מטייבה, עד שלבסוף שדד אותם. תוך כדי המרדף והשוד, הצעירים שוחחו עם מוקד המשטרה בטלפון שנפל בזמן הנסיעה והמשיך לקלוט את הקולות - השיחה כולה הוקלטה ועתה גם פורסמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקרית שבמרכז כתב האישום הזה התרחשה לפנות בוקר. שני הצעירים חזרו מבילוי במושב מולדת לביתם בטבריה. "יש פה ליד קיבוץ מולדת איזה אוטו שמשחק איתנו בכביש", אמר אחד הצעירים למוקדנית. "הוא עוד שנייה יגרום לנו לתאונה פה. אני ממש מפחד".

על פי כתב האישום, בשלב מסוים עצרו הצעירים בצד הדרך, אז ניגש אליהם עטיה. אחד הצעירים נשמע בשיחה מציע לעטיה למסור לו את הטלפון הסלולרי שלו בתמורה שהאחרון יעזוב אותם לנפשם. אבל עטיה חזר לרכבו מבלי לקחת את הטלפון שהוצע לו. יוסי וגל המשיכו בנסיעה, אך עטיה המשיך לרדוף אחריהם. השניים החליטו להימלט לתוך קיבוץ רמת צבי הסמוך.

"אתם חייבים לעזור לי"

על פי כתב האישום, עטיה תפס את השניים, גנב מהם 100 שקלים וגם את הטלפון הנייד של אחד מהם. בתום עימות קצר הם נמלטו ומצאו מחסה באחד מבתי הקיבוץ. "אתם חייבים לעזור לי", אמר אחד הצעירים למוקדנית. "אנחנו לא עשינו לו כלום הוא פשוט רצה לשדוד אותנו".

בתוך דקות הגיעה ניידת משטרה מתחנת העמק ופתחה במרדף אחרי עטיה. באמצעות מספר הרכב שקיבלו מהצעירים, הצליחו השוטרים לאתר ולעצור אותו.

הגרסה של עטיה שונה. "הטענה שלו היא שהם אלה שנטפלו אליו", טוען פרקליטו של הנאשם, מרון אבו נאסר. "זה יותר מסתדר עם ההגיון, אבל המשטרה בינתיים מאמינה לגרסה של המתלוננים שאפילו לא הסכימו לעימות עם הנאשם. זה באמת מעלה סימני שאלה מאוד רציניים בגרסה שלהם".