הניצב הפורש: "קיבלתי מתנה מפישר, לא מדובר בשוחד"

במחלקה לחקירת שוטרים צפויה להתקבל בימים הקרובים החלטה בנוגע להגשת כתב אישום נגד הניצב בדימוס שנחקר לאחרונה בגין קבלת שוחד, זאת לאחר שבחקירתו התברר כי הוטס לחו"ל ואז זכה למימון מלא מצדו של פישר. "לא מדובר שוחד בשום אופן, לא קיבלתי תמורה עבור הדברים", טען הניצב

שוחד או עבירת משמעת, הניצב החשוד (חדשות 2)

פרשת רונאל פישר: במחלקה לחקירת שוטרים צפויים להחליט בימים הקרובים אם להגיש כתב אישום נגד ניצב המשטרה בדימוס  בעקבות חשד לשיבוש חקירה והפרת אמונים או שמדובר בעבירת משמעת חמורה במיוחד, זאת בעקבות הממצאים החדשים שעלו בחקירתו.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרה מציינים כי חקירת הניצב הפורשה העומד בלב הפרשה הסתיימה. עבירת שיבוש החקירה שיוחסה לו נוגעת לסוגיית הפעולות שביצע לכאורה בעניינו של הקבלן יאיר ביטון, בעת שהתנהלה נגד האחרון חקירת משטרה סמויה.

הניצב החשוד אינו מכחיש את העובדות לפיהן קיבל כרטיס טיסה לבודפשט ומימון מלא של שהייתו הכולל לינה במלון, רכב ונהג צמוד במימונם של פישר והקבלן ביטון. יחד עם זאת הוא טוען כי מדובר בסוג של "נתינה או מתנה" שהוענקו לו על ידי פישר שהיה אז חבר טוב, כך כלשונו. הניצב הדגיש בדבריו כי בכל מקרה, לא מדובר בשוחד וכי "מעולם לא סיפק שום תמורה בעבור הדברים הללו".

בעקבות המידע שהתקבל, במחלקה לחקירת שוטרים ובפרקליטות טוענים כי מדובר בכשל חמור למדי מצדו של הניצב וכי אסור היה לו להסכים לדברים. כעת אנשי מח"ש נדרשים להחליט האם מדובר בעבירה מתחום המשמעת או שמא מדובר בהפרת אמונים או אפילו שוחד. החלטה בנושא צפויה להתקבל עד לסוף השבוע או לכל היותר בשבוע הבא.

הניצב שוחרר למעצר בית

הניצב בדימוס שנחקר באזהרה במסגרת פרשת פישר, שוחרר הבוקר (שלישי) למעצר בית למשך שלושה ימים. הוא נחקר אתמול עד שתיים וחצי בלילה במשך 12 שעות רצופות. במהלך החקירה אתמול זימנו החוקרים קצינת משטרה שבעבר נטען כי הקצין הבכיר במשטרה לשעבר הטריד אותה מינית והיא סירבה להתלונן נגדו. גם אתמול ביקשה הקצינה לשמור על פרטיותה ולא הייתה מוכנה לשתף פעולה עם החוקרים. לפיכך, בשלב הזה נראה שהניצב בדימוס לא ייחקר גם בחשד הזה.

גם המעורבים האחרים בפרשה נחקרו הלילה. בידי החוקרים יש עדות של קבלן ששמו לא הוזכר בפרשה, עד מדינה המפליל את רונאל פישר בעדות על כספים שהעביר לידיו בתמורה להבטחה להסדיר את ענייניו ולבטל את האישומים נגדו.

"לא מדובר בשוחד", פישר (פלאש 90)

הניצב בדימוס: "יש תשובות להכל"

קצין המשטרה הבכיר לשעבר, החשוד בקבלת שוחד ושיבוש הליכי חקירה בפרשת פישר, דחה את החשדות המיוחסים לו, המתבססים על הסדר הטיעון שנחתם עם רפ"ק ערן מלכה. בשיחה עם חדשות 2 הכחיש הניצב את טענותיו של מלכה, לפיהן קיבל כרטיסי טיסה מרונאל פישר והקבלן יאיר ביטון וכן כי הובטח לו תפקיד בכיר בחברת ב. יאיר לכשיפרוש.

"היו הרבה מילים, שמועות, אף אחד לא דיבר איתי", אמר הניצב בדימוס בשיחה שנערכה בסוף השבוע. "אם ישאלו אותי אני אתן את כל התשובות שצריך. אני לא רוצה להגיד 'זה מופרך', אני לא רוצה להגיד 'זה אמיתי', אף אחד לא דיבר איתי".

"ישאלו אותי - יקבלו תשובות", הוסיף הבכיר לשעבר. "מפריע לי שהתקשורת עוסקת בזה, עוד לא דיברו עם הבנאדם, לא שאלו אותו אם בכלל מתכוונים לשאול אותו. אז ערן מלכה אומר, אז מה? אז הוא אומר. יש תשובות להכל".

הניצב לשעבר, שעדיין משרת במשטרה מאחר שהוא נמצא בחופשת שחרור, טוען בחקירתו כי יש לו הסברים לכל החשדות המיוחסים לו. בשלב זה שוקלים בפרקליטות אם לערוך עימות בין בכיר המשטרה לשעבר לבין מלכה ויאיר ביטון.