תיעוד: נערים שודדים ילד באלימות בראשון לציון

שני נערים התנפלו על ילד צעיר מהם בלב העיר, הכו אותו - ושדדו ממנו את הטלפון הסלולרי שלו וכסף שהיה בכיסו. המקרה החמור תועד באחת ממצלמות האבטחה הרבות של העירייה, הפזורות ברחבי העיר. הודות לתיעוד, הצליחו השוטרים לשים את ידם על הנערים תוך שעות בודדות - והם נעצרו

שוד סלולר באמצע היום - לעיני המצלמות: מצלמות האבטחה הפרושות ברחבי ראשון לציון תיעדו אתמול (שני) שני נערים כבני 15 שעקבו אחר ילד בן 12.5 שהלך לתומו ברחוב ז'בוטינסקי במרכז העיר ושדדו אותו באלימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

בסרטון ממצלמות האבטחה נראים השניים כשהם מתנפלים על הילד, מפילים אותו ארצה ובועטים בו. הילד נראה כשהוא מנסה להיחלץ מהם, אולם ללא הצלחה. תוך כדי שהכו אותו - הם גנבו ממנו את הטלפון הנייד שלו ומאה שקלים שהיו בכיסו ונמלטו במהירות מהמקום.

מה ששני הנערים לא ידעו שהמצלמות של העיירה שפזורות ברחבי העיר תיעדו את כל מה שהתרחש. האירוע הועבר למעשה בשידור חי אל פקחי העיריה ואל בלשי משטרת ראשון לציון, שכבר ידעו מי הם הנערים שביצעו את המעשה.

שעות לאחר המקרה, נצפה אחד מהנערים החשודים לא רחוק מזירת האירוע. אותו נער, שאפילו לא החליף את הבגדים שבהם נצפה במהלך השוד, החל להימלט לכיוון בית הספר בו הוא לומד - והבלשים דלקו אחריו ועצרו אותו. שני החשודים, קטינים תושבי העיר, עוכבו לתחנה לחקירה - ובתומה הם נעצרו, נכלאו והובאו בפני שופט. מעצרם הוארך עד היום והחקירה נמשכת.

עיריית ראשון לציון תרחיב את מספר מצלמות האבטחה

זוהי לא הפעם הראשונה שמצלמות העירייה מצליחות לסייע במעצרם של חשודים - ולא רק חשודים מסוג זה, אלא גם ראשי ארגוני פשיעה וכנופיות שפועלות בעיר. כרבע מיליון תושבים החיים בראשון לציון מפוקחים ומתוצפתים מדי יום באמצעות 600 מצלמות הפזורות ברחבי העיר ובעירייה מתכוונים להרחיב את מספרן בקרוב מאוד לכאלף על מנת להגביר את תחושת הביטחון.

"בסקר האחרון שנעשה על ידי המשרד לביטחון פנים ושהגיע לידינו מצביע על שביעות רצון של התושבים", מסר מנכ"ל החברה לביטחון בעיריית ראשון לציון מוטי נחמני. "70 אחוז מהמשתתפים בסקר הביעו שביעות רצון מתחושת הביטחון".

יחד עם זאת, ולמרות ההישג שמתהדרים בו בעיריית ראשון לציון, הוויכוח בין חדירה לפרטיותו של תושב לבין השמירה על ביטחון הציבור נותר בעינו. לא מעט אנשים מתנגדים לריבוי מצלמות אבטחה במקומות ציבוריים בטענה שמדובר בחדירה לפרטיותם.