פרשת פישר: הניצב בדימוס במעצר בית

הקצין הבכיר במשטרה נחקר 12 שעות רצופות, עד שתיים וחצי בלילה, ובסופו של דבר שוחרר למעצר בית, אך חקירתו תימשך בימים הקרובים. קצינת משטרה שבעבר נטען כי הניצב בדימוס הטריד אותה מינית מסרבת עדיין להתלונן נגדו ולשתף פעולה עם החוקרים. בתוך כך, בידי החוקרים יש עדות של קבלן עד מדינה המפליל את רונאל פישר

הקצין הבכיר, אתמול (חדשות 2)

הניצב בדימוס שנחקר באזהרה במסגרת פרשת פישר, שוחרר הבוקר (שלישי) למעצר בית למשך שלושה ימים. הוא נחקר אתמול עד שתיים וחצי בלילה במשך 12 שעות רצופות. חקירתו תימשך בימים הקרובים, אולי אפילו עוד היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך החקירה אתמול זימנו החוקרים קצינת משטרה שבעבר נטען כי הקצין הבכיר במשטרה לשעבר הטריד אותה מינית והיא סירבה להתלונן נגדו. גם אתמול ביקשה הקצינה לשמור על פרטיותה ולא הייתה מוכנה לשתף פעולה עם החוקרים. לפיכך, בשלב הזה נראה שהניצב בדימוס לא ייחקר גם בחשד הזה.

גם המעורבים האחרים בפרשה נחקרו הלילה. בידי החוקרים יש עדות של קבלן ששמו לא הוזכר בפרשה, עד מדינה המפליל את רונאל פישר בעדות על כספים שהעביר לידיו בתמורה להבטחה להסדיר את ענייניו ולבטל את האישומים נגדו.

קבלן המשמש כעד מדינה, מפליל את פישר (פלאש 90)

הניצב בדימוס: "יש תשובות להכל"

קצין המשטרה הבכיר לשעבר, החשוד בקבלת שוחד ושיבוש הליכי חקירה בפרשת פישר, דוחה את החשדות המיוחסים לו, המתבססים על הסדר הטיעון שנחתם עם רפ"ק ערן מלכה. בשיחה עם חדשות 2 הכחיש הניצב את טענותיו של מלכה, לפיהן קיבל כרטיסי טיסה מרונאל פישר והקבלן יאיר ביטון וכן כי הובטח לו תפקיד בכיר בחברת ב. יאיר לכשיפרוש.

"היו הרבה מילים, שמועות, אף אחד לא דיבר איתי", אמר הניצב בדימוס בשיחה שנערכה בסוף השבוע. "אם ישאלו אותי אני אתן את כל התשובות שצריך. אני לא רוצה להגיד 'זה מופרך', אני לא רוצה להגיד 'זה אמיתי', אף אחד לא דיבר איתי".

"ישאלו אותי - יקבלו תשובות", הוסיף הבכיר לשעבר. "מפריע לי שהתקשורת עוסקת בזה, עוד לא דיברו עם הבנאדם, לא שאלו אותו אם בכלל מתכוונים לשאול אותו. אז ערן מלכה אומר, אז מה? אז הוא אומר. יש תשובות להכל".

הניצב לשעבר, שעדיין משרת במשטרה מאחר שהוא נמצא בחופשת שחרור, טוען בחקירתו כי יש לו הסברים לכל החשדות המיוחסים לו. בשלב זה שוקלים בפרקליטות אם לערוך עימות בין בכיר המשטרה לשעבר לבין מלכה ויאיר ביטון.