הניצב שנחקר בפרשת פישר: "יש תשובות להכל"

בכיר המשטרה לשעבר החשוד בקבלת שוחד ושיבוש הליכי חקירה הכחיש בשיחה עם חדשות 2 את החשדות המיוחסים לו, בעקבות הסדר הטיעון שנחתם עם רפ"ק ערן מלכה. "אם ישאלו אותי אני אתן את כל התשובות שצריך", אמר הקצין הבכיר

הניצב בדימוס מגיב לחשדות: קצין המשטרה הבכיר לשעבר שנחקר באזהרה בחשד לקבלת שוחד ושיבוש הליכי חקירה בפרשת פישר, דוחה את החשדות המיוחסים לו, המתבססים על הסדר הטיעון שנחתם עם רפ"ק ערן מלכה. בשיחה עם חדשות 2 הכחיש הניצב את טענותיו של מלכה, לפיהן קיבל כרטיסי טיסה מרונאל פישר והקבלן יאיר ביטון וכן כי הובטח לו תפקיד בכיר בחברת ב. יאיר לכשיפרוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היו הרבה מילים, שמועות, אף אחד לא דיבר איתי", אמר הניצב בדימוס בשיחה שנערכה בסוף השבוע. "אם ישאלו אותי אני אתן את כל התשובות שצריך. אני לא רוצה להגיד 'זה מופרך', אני לא רוצה להגיד 'זה אמיתי', אף אחד לא דיבר איתי".

"ישאלו אותי - יקבלו תשובות", הוסיף הבכיר לשעבר. "מפריע לי שהתקשורת עוסקת בזה עוד לא דיברו עם הבנאדם לא שאלו אותו אם בכלל מתכוונים לשאול אותו. אז ערן מלכה אומר, אז מה? אז הוא אומר. יש תשובות להכל".

במסגרת ההסדר שנחתם עם מלכה, הוא טוען כי הניצב לשעבר קיבל כרטיסי טיסה בכמה מקרים מהקבלן יאיר ביטון, הבעלים של חברת הבנייה ב.יאיר, וכן מרונאל פישר עצמו. לפי גרסתו של מלכה, הניצב בדימוס קיבל הבטחה לתפקיד בכיר בב.יאיר לכשיפרוש משורות המשטרה.

הניצב לשעבר, שעדיין משרת במשטרה מאחר והוא נמצא בחופשת שחרור, טוען בחקירתו כי יש לו הסברים לכל החשדות המיוחסים לו. בשלב זה שוקלים בפרקליטות האם לערוך עימות בין בכיר המשטרה לשעבר לבין מלכה ויאיר ביטון.

פישר ומלכה, ארכיון (פלאש 90 יונתן סינדלר, מרים אלסטר)

מלכה הבטיח להפליל בכירים נוספים במשטרה

בתוך כך, רב פקד בדימוס ערן מלכה סיים להעיד בפני חוקרי המחלקה לחקירת שוטרים במסגרת מעורבתו בפרשת רונאל פישר. תוצרי החקירה הועברו לבכירים בפרקליטות המדינה בכדי לעבד את החומרים ולהעריך את שוויים לצרכים משפטיים.

גורמים המעורים בחקירת מלכה טוענים כי מלכה הבטיח להפליל גורמים בכירים ביותר במשטרה, אבל בסופו של יום החומר שהוא מסר מסתכם בעיקרו ברכילויות, בשבבי מידע ועדויות שמיעה. הגורמים הדגישו כי בנסיבות האלה קיים ספק רב באשר לאפשרות שייחתם הסדר מול מלכה שיקנה למדינה זכות לעשות שימוש בחומרים האלה ומצד שני יספק למלכה הקלות אפשריות בעונשו.