חשד: נערים השחיתו גן ילדים במרכז

5 נערים נעצרו לאחר שעל פי החשד פרצו לגן ילדים בבני ברק, הרסו את הציוד שבו וריססו כתובות על הקירות. הנערים נעצרו לאחר שחלקם תועדו כששבו אל הגן ואכלו את משלוחי המנות שהכינו הילדים לחג הפורים. הגננת: "היינו צריכים להסביר לילדים שמדובר באנשים רעים"

המשטרה עצרה בימים האחרונים חמישה נערים מאזור המרכז לאחר שעל פי החשד פרצו לגן ילדים בבני ברק וגרמו להרס רב במקום בשתי תקריות שונות. מעצרם של הנערים התאפשר לאחר שתועדו במצלמה נסתרת שהוצבה במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כארבעה חודשים התקבל דיווח על פריצה לגן ילדים ברחוב נורדאו בעיר, לאחר שהגננת והצוות החינוכי הופתעו לגלות נזק כבד לציוד שהושאר בתוכו וכן כתובות גרפיטי שרוססו על קירות הגן. בתלונתה טענה הגננת כי במהלך מסע ההרס בגן הילדים שברו הפורצים קירות ואף ניתצו מסכי מחשב.

"באנו בבוקר וראינו את כל הזכוכיות על הרצפה והפריטים המרוסקים", סיפרה הגננת לחדשות 2 Online. "ילדים התחילו לבכות והיו מבוהלים ומפוחדים. היינו צריכים להסביר להם מה קרה, הם כל הזמן שאלו מי עשה את זה ולמה. היינו צריכים לעשות הרבה פעולות הרגעה והסברה והסברים. הם הבינו שמדובר באנשים מאוד רעים".

ההרס בגן הילדים (מתוך מצלמת האבטחה)

בעקבות המקרה הקשה, החליטו במשטרת מרחב דן בפיקודו של שמעון לביא להציב מצלמות בשטחו של הגן, בכדי לנסות ולאתר את החשודים במעשה. ואכן, לפני כשבועיים אירעה פריצה נוספת לגן הילדים.

חזרו כדי להסתפר

מהתיעוד שנקלט במצלמות האבטחה עלה כי שלושה מבין שבעת הקטינים החשודים שפרצו אל הגן - שבו אליו בשנית. הפעם, למזלם של הילדים והצוות החינוכי, מסע ההרס הסתכם בלכלוך שהצטבר לאחר שהחשודים הסתפרו במקום ואף אכלו ממשלוחי המנות שהכינו ילדי הגן לקראת חג פורים.

חמישה נערים נעצרו (מתוך מצלמת האבטחה)

במסגרת החקירה שנפתחה במחלק הנוער של מרחב דן נעצרו לפני ארבעה ימים שני קטינים שתועדו בצילומי האבטחה. שלושה נערים נוספים נעצרו אתמול, גם הם בחשד שלקחו חלק במעשה. בחקירה בראשות קצינת הנוער ליאת בורבסקי הודו חלק מהנערים במקרים המיוחסים להם ואף הביעו חרטה.

הנחקרים בפרשה סיפרו כי עשו זאת מתוך שעמום. על פי עדויותיהם אחד זרק אבן ושבר זגוגית ומאותו הרגע הם המשיכו למסע הרס שהותיר את הגן מרוסק לחלוטין. במקביל למעצרים, במשטרה טוענים כי ישנם נערים נוספים הצפויים להיחקר בעתיד בנוגע למעורבות אפשרית במעשה.

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv