פרשת פישר: ניצב בדימוס נחקר באזהרה, הסדר טיעון נחתם עם מלכה

הותר לפרסום כי המדינה חתמה על הסדר טיעון עם קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה, על מנת שיספק מידע בפרשת פישר. בנוסף הותר לפרסם כי הבכיר לשעבר במשטרה שנחקר באזהרה הוא ניצב בדימוס החשוד בעבירות על טוהר המידות

פישר ומלכה, ארכיון (פלאש 90 יונתן סינדלר, מרים אלסטר)

התפתחות דרמטית בפרשת רונאל פישר: היום (שני) הותר לפרסום כי קצין המשטרה הבכיר לשעבר שנחקר היום באזהרה במשרדי מח"ש הוא ניצב בדימוס, החשוד בעבירות של קבלת שוחד ושיבוש הליכי חקירה. הבכיר לשעבר התייצב היום במחלקה לחקירות שוטרים בעקבות מידע שהתקבל במהלך החקירה, ונחקר במשך שעות ארוכות. כמו כן הותר היום לפרסם כי המדינה חתמה על הסדר טיעון עם רפ"ק בדימוס ערן מלכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעה זו גם יתר המעורבים בפרשה נמצאים במשרדי מח"ש ונחקרים. במסגרת ההסדר שנחתם עם מלכה, הוא טוען כי הניצב לשעבר קיבל כרטיסי טיסה בכמה מקרים מהקבלן יאיר ביטון, הבעלים של חברת הבנייה ב.יאיר, וכן מרונאל פישר עצמו. לפי גרסתו של מלכה, הניצב בדימוס קיבל הבטחה לתפקיד בכיר בב.יאיר לכשיפרוש מהמשטרה.

הניצב לשעבר, שעדיין משרת במשטרה מאחר והוא נמצא בחופשת שחרור, טוען כי יש לו הסברים לכל החשדות המיוחסים לו. בשלב זה שוקלים בפרקליטות האם לערוך עימות בין בכיר המשטרה לשעבר לבין מלכה ויאיר ביטון.

משרד המשפטים הודיע כי "ביום חמישי נחתם הסכם עם קצין המשטרה לשעבר ערן מלכה המואשם בעבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים ועבירות נוספות". בהחלטה, שהותרה היום לפרסום, נכתב כי ההסכם שיוצג מחרתיים "אינו מעניק למלכה כל הקלה בעונש המאסר הצפוי לו כפועל יוצא מחומרת מעשיו".

במסגרת ההתפתחויות עלה שמו של קצין נוסף, אולם בדיקת המידע הפריכה לחלוטין את החשדות נגדו. עוד נודע כי חקירת הפרשה כוללת מידע נוסף על גורמים שאינם קציני משטרה.

הניצב שנחקר, היום (חדשות 2)

בסוף החודש שעבר, מיד אחרי שהוגשו נגד עורך הדין רונאל פישר ורב פקד בדימוס ערן מלכה כתבי אישום, הציע האחרון למסור מידע דרמטי על בכירים במשטרה וברשויות אכיפה אחרות בתמורה להסדר טיעון. אולם גורמים המעורבים בחקירה טענו אז כי ספק אם המידע שמסר מלכה יביא לגיבוש הסדר טיעון עמו - אך כאמור בסוף השבוע האחרון נחתם הסכם בין הצדדים.

מלכה הבטיח להפליל גורמים בכירים ביותר במשטרה

רב פקד בדימוס ערן מלכה סיים להעיד בפני חוקרי המחלקה לחקירת שוטרים במסגרת מעורבתו בפרשת רונאל פישר. תוצרי החקירה הועברו לבכירים בפרקליטות המדינה בכדי לעבד את החומרים ולהעריך את שוויים לצרכים משפטיים.

גורמים המעורים בחקירת מלכה טוענים כי מלכה הבטיח להפליל גורמים בכירים ביותר במשטרה, אבל בסופו של יום החומר שהוא מסר מסתכם בעיקרו ברכילויות, בשבבי מידע ועדויות שמיעה. הגורמים הדגישו כי בנסיבות האלה קיים ספק רב באשר לאפשרות שייחתם הסדר מול מלכה שיקנה למדינה זכות לעשות שימוש בחומרים האלה ומצד שני יספק למלכה הקלות אפשריות בעונשו.