פרשת פישר: בכיר לשעבר במשטרה הגיע לחקירה

במסגרת התפתחויות בחקירת הפרשה זומן קצין בכיר לשעבר במשטרה לחקירה. מהמידע שהגיע לידי החוקרים עלה שמו של קצין נוסף אך בדיקת המידע הפריכה לחלוטין את החשד נגדו. על הכל מוטל צו איסור פרסום

התפתחות דרמטית בפרשת רונאל פישר: קצין משטרה בכיר לשעבר נחקר היום (ראשון) במשרדי מח"ש בעקבות מידע שהתקבל במהלך החקירה. במסגרת ההתפתחויות עלה שמו של קצין נוסף, אולם בדיקת המידע הפריכה לחלוטין את החשדות נגדו. עוד נודע כי חקירת הפרשה כוללת מידע נוסף על גורמים שאינם קציני משטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כל העדכונים הללו נשארים מעורפלים גם היום בשל הוצאת צו איסור הפרסום מטעם בית המשפט, שהחליט לקבל את עמדת נציגי המחלקה לחקירת שוטרים שטענו כי פרסום הדברים עלול לסכל את החקירה.

בסוף החודש שעבר, מיד אחרי שהוגשו נגד עורך הדין רונאל פישר ורב פקד בדימוס ערן מלכה כתבי אישום, הציע האחרון למסור מידע דרמטי על בכירים במשטרה וברשויות אכיפה אחרות בתמורה להסדר טיעון. אולם גורמים המעורבים בחקירה טענו אז כי ספק אם המידע שמסר מלכה יביא לגיבוש הסדר טיעון עמו.

הבטיח להפליל גורמים בכירים ביותר במשטרה

רב פקד בדימוס ערן מלכה סיים להעיד בפני חוקרי המחלקה לחקירת שוטרים במסגרת מעורבתו בפרשת רונאל פישר. תוצרי החקירה הועברו לבכירים בפרקליטות המדינה בכדי לעבד את החומרים ולהעריך את שוויים לצרכים משפטיים.

גורמים המעורים בחקירת מלכה טוענים כי מלכה הבטיח להפליל גורמים בכירים ביותר במשטרה, אבל בסופו של יום החומר שהוא מסר מסתכם בעיקרו ברכילויות, בשבבי מידע ועדויות שמיעה. הגורמים הדגישו כי בנסיבות האלה קיים ספק רב באשר לאפשרות שייחתם הסדר מול מלכה שיקנה למדינה זכות לעשות שימוש בחומרים האלה ומצד שני יספק למלכה הקלות אפשריות בעונשו.