חשד: היטה מכרזים במיליוני שקלים

יחידת להב 433 עצרה יועץ חיצוני, שהועסק על ידי רכבת ישראל ובשירות עיר הבה"דים, בחשד שפעל לקידום ספקים המקורבים לו בתמורה לשוחד. בפשיטה שנערכה בביתו ובמשרדי חשודים נוספים, נתפסו מסמכים, מחשבים ורכוש רב. ביחידה מדגישים כי אין חדש למעורבות של גורמים ברכבת ישראל

חשד: היטה מכרזים במיליונים (רויטרס)

יועץ חיצוני, המועסק על ידי רכבת ישראל וגופים נוספים, חשוד כי היטה מכרזים בהיקפים של מיליוני שקלים ופעל באופן שיטתי לקידום זכיית ספקים מקורבים באותם מכרזים בתמורה לשוחד כספי - כך עולה מחקירה של יחידת להב 433 בשיתוף עם רשות המסים ובליווי פרקליטות מחוז ת"א.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך החקירה הסמויה שהתקיימה בחודשים האחרונים, עלה חשד המצביע על כך שאותו יועץ חיצוני פעל לקידום זכיית ספקים מקורבים במכרזים במסגרת התקשרותו עם רכבת ישראל ועם גוף אזרחי המועסק במיזם "עיר הבה"דים".

על פי ממצאי החקירה הסמויה לא עולה כל חשד למעורבותם של גורמים ברכבת ישראל, גורמים ממשלתיים או כאלה הקשורים למיזמים ב"עיר הבה"דים". ביחידת להב 433 מציינים כי החקירה נוהלה בשיתוף פעולה מלא מצד אנשי רכבת ישראל.

שיתוף פעולה מלא, רכבת ישראל (רויטרס)

הבוקר הפכה החקירה הסמויה לגלויה עם מעצרם ועיכובם של חמישה חשודים במעורבות בפרשה, בהם אותו יועץ חיצוני ומספר ספקים להם מיוחסות עבירות שוחד, מרמה ועבירות מס. כמו כן ערכה היחידה חיפושים בבתי חשודים ובמשרדיהם ותפסה מסמכים, מחשבים וכן רכוש וחשבונות בנק לצורך בקשת חילוט. החשודים צפויים להיות מובאים במהלך היום לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בפתח תקווה.

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "הנהלת רכבת ישראל יזמה את החקירה לאחר שהתגלו אי סדרים במהלך העבודה. רכבת ישראל תמשיך להקפיד על טוהר המכרזים והשירותים בגינם, לא תתפשרו על איכות הביצוע מהזוכים ותעמוד על האתיקה הנדרשת והחוק. מטבע הדברים אין באפשרותנו להתייחס לפרטים כיוון שמדובר בחקירה שמנהלת בימים אלה משטרת ישראל".