נערים חטפו, כפתו והשפילו בן 17

המשטרה חקרה שמונה תלמידי כיתה יב' בחשד שביצעו טקס חניכה (זובור) לתלמיד מכיתה יא' מהצפון. מהחקירה עולה כי הנערים כפתו את התלמיד, כיסו את עיניו והשפילו אותו אותו בצורות שונות בשדה הסמוך ליישוב מגוריו. נערים נוספים צפויים להיחקר

אילוסטרציה (אוליבר פיטוסי, פלאש 90)

טקס חניכה שיצא משליטה: מספר נערים חשודים שחטפו נער בן 17 כחלק מזובור שנוהגים לעשות תלמידי כיתה יב' לתלמידי כיתה יא'. הנערים ככל הנראה הכניסו אותו לתוך מכונית כשעיניו קשורות, הפשיטו אותו והכריחו אותו לקרוא מספר טקסטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מחלק נוער חשיפה של ימ"ר צפון במשטרה ביצע חקירה יזומה של התופעה רבת השנים, ובמסגרת החקירה נעצרו שמונה נערים לחקירה בחשד למעורבות במקרה שאירע בסוף חודש פברואר. במשטרה הדגישו כי בפרשה צפויים להיחקר נערים נוספים.

על פי החשד במשטרה, הזובור בוצע בשעות שלאחר יום הלימודים בסמוך לאחד היישובים בצפון הארץ, ובמהלכו נותר התלמיד בבגדיו התחתונים כשהבוגרים רעולי פנים. הוא הוכנס קשור, עירום ומכוסה עיניים לתוך כלי הרכב, בו הובל לשדה סמוך ליישוב מגוריו.

כשהגיעו למקום דרשו ממנו הבוגרים להקריא מספר טקסטים שנכתבו מראש כחלק מהטקס. הם הניחו על ראשו כתר של "מלאכיות" ובסיום השליכו על ראשו וגופו קמח, מים, ביצים ולימון. לאחר מכן נדרש הקטין לחזור בכוחות עצמו לביתו, כשהוא עדיין כבול וגורר אחריו בחבל את בגדיו.