הפרקליטות הודיעה לשר לשעבר בנימין בן-אליעזר: תועמד לדין

לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה החליט להגיש כתב אישום נגד בן-אליעזר, הודיעה לו היום הפרקליטות על העמדתו לדין בכפוף לשימוע. בן-אליעזר יואשם בקבלת שוחד, מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון

בן-אליעזר. ארכיון (פלאש 90)

בן אליעזר - לדין: פרקליטות המדינה הודיעה היום (רביעי) לחבר הכנסת לשעבר בנימין פואד בן אליעזר על כוונתה להעמידו לדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה מגיעה לאחר שבסוף השבוע האחרון פורסם לראשונה כאן בחדשות 2 כי היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, החליט להגיש כתב אישום נגד בן-אליעזר, בגין שוחד, מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון.

במסגרת החקירה נגדו, התגלו חשדות לפיהן מאז שנת 2006, בזמן שבן-אליעזר כיהן כשר התשתיות ולאחר מכן כשר התמ"ת, אנשי עסקים המקורבים אליו העבירו לידיו סכומי כסף גבוהים בתמורה לקידום האינטרסים העסקיים שלהם.

בנוסף נחקרה פעילות הלבנת הון של פואד בהיקף של מיליוני שקלים, שהוסוותה לפי החשד בחשבונות בני משפחתו ובהמרות כספיות אצל חלפני כספים. לפי החשד הכסף שימש בין היתר לרכישת נכסי נדל"ן.

בן-אליעזר דוחה מכל וכל את החשדות נגדו

בתגובה להזמנתו לשימוע, מסרו פרקליטיו נבות תל-צור וטל שפירא: "מר בן-אליעזר העמיד עצמו לרשות החקירה, דחה מכל וכל את החשדות המיוחסים, וסיפק הסברים מפורטים לכל אותם חשדות. כל הכספים המוזכרים בכתב החשדות, ללא יוצא מהכלל, ניתנו למר בן-אליעזר לאחר אשפוזו באפריל 2011 בבית החולים אסף הרופא, שם היה מצוי לאורך למעלה מחודש ימים, מחוסר הכרה ועל סף מוות. ברור שאין כל יסוד לניסיון המאולץ והמלאכותי לקשור בין הסיוע החברי לבין תפקיד ביצועי כלשהו של מר בן-אליעזר".עוד טוענים פרקליטיו כי העיתוי בו נפתחה החקירה - 4 ימים בלבד לפני הבחירות לנשיאות - היה ונותר מחשיד: "עד לרגע זה לא התקבל הסבר באשר לעיתוי התמוה של פתיחת החקירה, כמו גם באשר לעיתוי התמוה של שיגור כתב החשדות וההזמנה לשימוע, בעיצומה של הסערה בה נתונה המשטרה והפרקליטות עקב חשיפת הפרשיות האחרונות".

"אנו משוכנעים שלאחר שיתאפשר לנו לעיין בחומר החקירה, יהיה בידנו להפריך את החשדות והתמונה תשתנה מקצה לקצה", הוסיפו.