העדות שהפילה את אנשי מוסלי: ההסכם עם עד המדינה נחשף

עד המדינה בפרשת מוסלי פיענח עשרות אירועים פליליים בהם מעשי רצח, ניסיונות חיסול בעולם התחתון ומעשים פליליים נוספים. הוא קיבל בתמורה סכום של 100 אלף דולר והגנה לו ולכל משפחתו לכל החיים

יוסי מוסלי. ארכיון

עד המדינה שגוייס משורות ארגון הפשיעה של האחים מוסלי הצליח להביא לפיענוחם של שלושה מעשי רצח, ניסיונות רצח רבים ושורה ארוכה של עבירות פליליות. הערב (שני) נחשפים פרטי הסכם עד המדינה שנחתם עמו, במסגרתו הוא שופך אור על פרשיות הרצח של העבריינים רונן גבריאלי, שי דעבול וירין שאטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי פרטי ההסכם, עד המדינה יקבל 100 אלף דולר, הגנה וחסינות לו ולמשפחתו לכל החיים תמורת עדות כנגד ראשי ארגון הפשע - האחים שי ויוסי מוסלי. בעדותו סיפר על מעורבותו בשלושה מעשי הרצח.

אחת מהפרשיות שפוענחו היא רציחתו של רונן גבריאלי (35), עבריין המוכר למשטרה ובן דודה של חברת הכנסת לשעבר ענבל גבריאלי, בינואר 2009 בחולות מולדת, סמוך לחולון. גבריאלי נורה למוות בראשו. ביום שישי הודיעה אמו כי הוא נעדר, המשטרה ביצעה איכון לטלפון הנייד שלו, וכך נמצאה הגופה. בעדותו סיפר עד המדינה על המניע לרצח, תיאר כיצד סיפק לחשוד ברצח את האקדח ואף שמע על פרטי האירוע מהחשוד עצמו לאחר מכן.

בעדות ציין עד המדינה כי המניע לרצח גבריאלי נבע מסכסוך שהתפתח בין החשוד ברצח לבין גבריאלי עצמו, משום שגבריאלי התחיל עם חברתו. "הוא דפק לרונן כדור בצד של הראש, דפק לו כדור מהצד", סיפר העד לחוקרים. "רונן נפל והחשוד דפק לו עוד כדור לראש גם אני חושב. את הכדור השני אני לא יודע איך הוא הביא לו בראש".

"הכדור פגע לשי בצד שמאל"

במקרה אחר סיפר העד כיצד ירו למוות הוא ושותפו בשי דעבול בשנת 2011 במרכז מסחרי בחולון. המניע לרצח, כך לפי העד, היה נקמה בעקבות סכסוך שהתפתח עם דעבול. "ראיתי את שי נופל קדימה עם הפנים והידיים מושטות קדימה, נופל ליד הפיצה ליד הכיסאות והשולחנות", תיאר העד. "אני יודע שזה פגע לשי בצד שמאל שלו".

פרשה נוספת שפוענחה בסיוע העד היא רצח הנער ירין שאטי בן ה-17, שגופתו נמצאה בחולות ראשון לציון בנובמבר 2011. בחקירתו ציין העד כי שאטי היה יחד עמו ועם שותפו למעשה בזירת הרצח, וכי השניים החליטו להרוג אותו מחשש שידווח עליהם.

"פנינו שמאלה לכיוון החולות של הסופרלנד", ציין העד בחקירתו. "ירין ירד ראשון. החשוד ברצח אמר לי שים מוזיקה באוטו ותסגור את החלונות. שניהם טיפסו על דיונה קטנה כזאת ונעלמו לי מהאופק".