חשוד בפדופיליה ל"בת 13": לבד בבית?

14 חשודים במעשי פדופיליה באינטרנט נעצרו לאחר שהתכתבו עם סוכנת משטרתית סמויה שהתחזתה ל"גילוש", נערה בת 13. אחד החשודים אף שוחח עמה בטלפון והציע לה לכאורה כסף בתמורה לקיום יחסי מין. "בעניין של כסף, את רוצה?", הוא שאל. "לא יודעת, מה שבא לך", ענתה לו הסוכנת. האזינו

14 בני אדם נעצרו לפנות בוקר (שני) בחשד למעשי פדופיליה. יחידת ההונאה במשטרת מחוז מרכז שלחה סוכנת סמויה שהתחזתה לנערה בת 13 להיכנס לצ'אט באינטרנט. הסוכנת הציעה עצמה כ"גילוש", ולטענת המשטרה תוך פחות מדקה התחילו להתכתב איתה עשרות גברים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה מפתיע אותנו בכל פעם מחדש", אמר קצין בכיר לחדשות 2 Online. "הדגשנו בפניהם שוב ושוב שהיא בת 13, אבל שום דבר לא מרתיע אותם. חלקם ביצעו מעשה מגונה אחרי התכתבות של דקה, חלקם הציעו לה כסף תמורת קיום יחסי מין, בשלב מסוים אפילו היה בן אדם שעל פי החשד עזב את העבודה באמצע היום כדי להיפגש איתה. ה'ילדה' כמובן שיתפה פעולה ואנחנו המשכנו לתעד הכל".

הקצין הבכיר הדגיש וקרא להורים שישימו לב היכן הילדים שלהם מבלים כשהם גולשים באינטרנט. בין 14 החשודים שנעצרו לפנות בוקר ישנו גם חוקר במוסד אקדמי יוקרתי בצפון הארץ.

רבים מהנחקרים טענו להגנתם כי הם לא ידעו שהם מתכתבים עם בת 13. אחרים אמרו שסתם התכתבו איתה ויש גם מי שטען כי הוא ידע שהנערה היא למעשה מתחזה. למרות זאת, במשטרה נחושים למצות את הדין עם החשודים.

במהלך המעצר שבוצע לפנות בוקר החרימו החוקרים את המחשבים האישיים והטלפונים הסלולריים של החשודים. אחד החשודים, שתועד בהקלטות כשהוא קובע להיפגש עם הסוכנת הסמויה, יובא היום לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט.

תמלול השיחה בין החשוד לסוכנת הסמויה:

הסוכנת: מי זה?
החשוד: זה תומר מהצ'אט
הסוכנת: אה, היי
החשוד: מה קורה?
הסוכנת: בסדר
החשוד: כאילו, אני בן 22, אמרתי לך. ואת לבד בבית, בטוח?
הסוכנת: כן, כן. הלו?
החשוד: זה בניין, כאילו?
הסוכנת: כן
החשוד: אה, אוקיי. אז איזה דירה?
הסוכנת: תעלה לקומה השנייה
החשוד: פותחת?
הסוכנת: כן
החשוד: אם זה בעניין של הכסף, את רוצה?
הסוכנת: לא, לא יודעת. מה שבא לך
החשוד: אה, לא יודע, כאילו... איך שבא לך... סתם העליתי רעיון