הפרקליט הבכיר לא יואשם בדריסה למוות

בחודש אוגוסט האחרון פגע עו"ד יהודה שפר, המשנה לפרקליט המדינה, בהולך רגל בן 65 שמת כתוצאה מהפגיעה. ממצאי החקירה לא העלו חשד לעבירה פלילית מצדו של שפר, והפרקליטות הודיעה למשפחתו של הקורבן ולשפר על סגירת התיק מחוסר אשמה

התיק נסגר. שפר, ארכיון (איל יצהר, גלובס)

כתב אישום לא יוגש נגד המשנה לפרקליט המדינה: כשנה לאחר התאונה הקטלנית בה נדרס למוות אליאס מנסורי ז"ל בחיפה, הודיעה היום (ראשון) הפרקליטות הצבאית כי לא תגיש כתב אישום נגד מי שנחשד בדריסתו – עו"ד יהודה שפר, שמשמש כמשנה לפרקליט המדינה. בתום החקירה הממושכת נקבע כי התיק ייסגר מחוסר ראיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפרקליטות הודיעו אמש למשפחת הקורבן על ההחלטה, וגם עו"ד שפר עודכן בהחלטה. התאונה הקטלנית אירעה בשדרות אבא חושי בחיפה בסוף חודש אוגוסט האחרון, כששפר נסע במכוניתו הפרטית, פגע במנסור בן ה-65 וגרם לפציעתו במצב קשה. הפרקליט הבכיר מיהר לצאת מכלי הרכב ולהזעיק את כוחות ההצלה שהגיעו זמן קצר לאחר מכן לזירה. פרמדיקים של מד"א ביצעו במנסור פעולות החייאה, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

בתחילה חשבו חוקרי אגף התנועה שהתאונה אירעה במעבר חצייה ולכן פתחו בחקירה בחשד לנהיגה ברשלנות, אבל הממצאים שנאספו העידו שהתאונה לא אירעה במעבר חצייה והתברר כי האחריות של הנהג מופחתת. הקורבן היה במהלך פעילות ספורטיבית וחצה את הכביש שלא במעבר חצייה. בין היתר בחומר החקירה נאמר שהממצאים שנאספו לא הצליחו לבסס חשש לפלילים.

בחודש נובמבר האחרון קבעה המשטרה כי ככל הנראה אין מקום להעמיד לדין את המשנה לפרקליט המדינה יהודה שפר בגין מעורבותו בתאונת הדרכים הקטלנית. במשטרה טענו אז כי אין תשתית ראייתית מספקת בכדי להעמיד לדין את עו"ד שפר. "בוחני אגף התנועה סיימו את החקירה בעניינו של המשנה לפרקליט המדינה", טענו במשטרה. "היחידה החוקרת סבורה כי אין תשתית ראייתית מספקת להגשת כתב אישום בגין מעורבותו בתאונת הדרכים הקטלנית".

זמן קצר לאחר התאונה נחקר שפר ובהמשך שוחרר לביתו ושב לעבודתו, במקביל להמשך מאמצי החקירה. בדיקת דם שערכה המשטרה לעו"ד יהודה שפר העלתה כי לא היה שיכור בעת שדרס למוות. "העובדה שאחינו יצא להליכה בשבת בבוקר וחזר בארון היא בלתי נתפסת", אמר בריאיון לחדשות 2 אחיו רוני מנסור. "לנו חשוב לדעת את האמת, את כל האמת ורק את האמת".