חשד: גוף ממשלתי מעורב בפרשת השחיתות

פרסום ראשון: מידע חדש שנחשף בעדותו של עד המדינה גרשון מסיקה עשוי להוביל לגל מעצרים נוסף בפרשת השחיתות הציבורית. על פי החשד, גוף ממשלתי גדול מעורב בפרשה וגם תנועת "אמנה" שפועלת להתיישבות בשטחים

גרשון מסיקה, ארכיון (פלאש 90)

פרשת השחיתות הציבורית הקשורה לכספים של ישראל ביתנו מסתעפת: אחרי שכבר היה נדמה כי החקירה הסתיימה וכתבי האישום בדרך - הגיעה העדות של עד המדינה גרשון מסיקה ראש מועצה המקומית שומרון וזו מוליכה את החוקרים לכיוונים נוספים שבהם לפי החשד הועברו כספים שלא כדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עד לא מכבר היה נדמה שהחקירה הסתיימה וכבר גובשו המלצות להעמיד לדין כ-10 חשודים בכירים שנחקרו, אולם בעקבות עדותו של מסיקה נפתחו שתי פרשיות חדשות נוספות, אחת מהן עוסקת בחשד לשחיתות בגוף ממשלתי שמסיקה היה מקורב אליו.

המידע שמסיקה מסר עוסק גם בחקירה נוספת שמתנהלת במשרדי להב 433 - פרשה 243 שבמרכזה תנועת "אמנה", תנועה המיישבת בשטחים. מדובר בחקירה שבמשטרה מגדירים כ"רגישה" ועוסקת בחשד למעשי שחיתות בקרקעות בשטחים. על פי הערכה במשטרה, העדות שמסר מסיקה תוביל לגל מעצרים נוסף - כבר בקרוב. 

החשודה המרכזית, פאינה קירשנבאום (ארז ביטון)

מסיקה: "לא לקחתי אגורה שחוקה לכיסי"

במסגרת פרשת השחיתות הציבורית, נחשדים שורה של בכירים בשירות הציבורי, בהם גם פוליטיקאים בכירים בעבר ובהווה, בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון וקשירת קשר לפשע. החשודה הבכירה ביותר בתיק היא סגנית השר לשעבר פאינה קירשנבאום, שפרשה מהחיים הפוליטיים, לכאורה בעקבות מעורבותה בו.

החקירה נסובה סביב מספר רב של תת-פרשיות, שכולן עוסקות בשיטה, לכאורה, של העברת כספים קואליציוניים בחלקם לצרכים פרטיים ולקידום המעמד האישי של החשודים. בחודש דצמבר האחרון נעצר מסיקה בחשד למעורבות בפרשה הסבוכה - אך לפני כשבועיים התברר כי הגיע להבנות לפיהן ישמש עד מדינה.

לאחר חתימת ההסדר, הבהיר מסיקה בהודעה שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, כי "דאגתי לשומרון ולתושבים הנפלאים, וזה בדיוק גם מה שעמד לנגד עיניי כשגמלה בליבי ההחלטה להגיע להסדר מול המדינה".

"חשוב לי להבהיר שההסדר הזה לא היה כלל מוצע לי אם היה חשד או ספק קטן שפעלתי בכדי לקדם את עצמי או את כלכלתי ורווחתי האישית. הצהרת היחידה החוקרת מהיום בו נפתחה החקירה כי לא לקחתי אגורה שחוקה לכיסי ומה שעשיתי נעשה למען תושבי השומרון, תקפה שרירה וקיימת", כתב מסיקה, שהשעה את עצמו מתפקידו בעקבות ההסדר.