בכיר לשעבר בעיריית אור יהודה: "פקידה שהוטרדה קיבלה ג'וב נוח"

הטרדות מיניות, מעשים מגונים ובעילה אסורה בהסכמה – אלה הסעיפים שבהם חשוד ראש העיר אור יהודה דוד יוסף. השיטה: טובות הנאה תמורת קידום. בכיר לשעבר בעירייה: "מדובר על לפחות 15 מקרים". יוסף מכחיש הטענות

מעצרו של ראש העיר אור יהודה דוד יוסף הוארך היום (שלישי) בשישה ימים. הוא נעצר הבוקר בחשד לעבירות מין במספר עובדות עירייה ומחקירת המשטרה עולה כי השתמש גם בכספי הרשות שלא כדין כדי להעניק לחלק מהנשים הללו טובות הנאה ופעל לשיבוש מהלכי חקירה. בכיר לשעבר בעיריית אור יהודה סיפר לתכנית "שש" עם עודד בן-עמי אודות הפרשה ומה שלשיטתו הוביל לחשיפתה. לדבריו, הוא מכיר מקרים של "לפחות 15 נשים, מרצונן או לא מרצונן...פחות מרצונן". יוסף מכחיש מכל וכל את הטענות נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הסיפור האחרון זה הסיפור המדהים", הוא אמר. "ראש העיר נגע באיזו פקידה והיא קצת התנגדה, נרתעה והלכה והתלוננה לממונה על הטרדות מיניות. היא, בתגובה, במקום לטפל בתלונה - הלכה ואמרה את הדברים לראש העיר". הבכיר לשעבר ברשות המקומית הוסיף כי בתגובה, "ראש העיר הלך וסידר לבחורה שהוטרדה ג'וב מסודר, נוח ונעים יותר".

באי כוחו של יוסף, עו"ד משה ישראל ואלימלך קורצוויג, מסרו במהלך דיון הארכת המעצר שנערך בבית משפט השלום בראשון לציון כי מרשם אינו יודע על מה מדובר ו"לא נשאל, אבל הוא מוכן לכל בדיקה שהיא - גם למכונת אמת. כשאתה צריך לפטר עובדים ולצמצם תמיד יעלו תלונות והדברים צריכים להיבדק בצורה יסודית. הוא לא עשה שום דבר. השאלה היא לגבי צרכי חקירה. הוא לא יודע במה מדובר ואיזה שיבוש יכול להיות פה".

החקירה המשטרתית החלה בעקבות ידיעות מודיעיניות שהגיעו לידי היחידה הארצית לחקירות הונאה. לאחר מכן הועברו לידי המשטרה פניות מצד מתלוננות שמסרו עדויות בנושא. בשלב זה נמצאות בידי החוקרים בין 5 ל-10 עדויות נגד החשוד מצד המתלוננות המצביעות על דפוס פעולתו.

דוד יוסף בהארכת המעצר (חדשות 2)

החוקרים חושדים כי ראש העיר ביצע עברות של בעילה אסורה בהסכמה, מעשים מגונים, הטרדות מיניות ושיבוש מהלכי משפט. בנוסף עלה החשד כי לשיטת פעולה שבמסגרתה הוענקו טובות הנאה לחלק מהנשים עימן החשוד היה בקשר, לצד פגיעה והתנכלות בכאלה שהתנגדו לו. בתום החקירה הסמויה עוכב יוסף לחקירה. במקביל נערכו חיפושים בביתו של ראש העיר, בבניין העירייה וכן במתנ"ס המנוהל על ידה.

נציג המשטרה טען בדיון הארכת המעצר כי עולה מסוכנות מהעבירות המיוחסות לראש העיר וכן קיים חשש לשיבוש הליכי משפט. מנגד ביקש פרקליטו של יוסף להסתפק במעצר בית וטען כי מקור התלונות נגד מרשו הוא בעובדה שלאחרונה נאלץ לפטר עובדים. השופט, שקיבל את בקשת המשטרה, קבע בהחלטתו: "לאחר שעיינתי בתיק החקירה אני סבור שקיים חשד סביר ואף מעבר לכך הקושר את החשוד למיוחס לו".