ראש עיריית אור יהודה חשוד בעבירות מין

דוד יוסף חשוד בהטרדה מינית של עד 10 נשים. השיטה: העניק טובות הנאה לחלק מהנשים שעמן עמד בקשר והתנכל לנשים שהתנגדו. השופט: "קיים חשד סביר ואף מעבר לכך הקושר אותו למיוחס לו". מעצרו הוארך ב-6 ימים

הותר לפרסום כי דוד יוסף, ראש עיריית אור יהודה, הוא החשוד בביצוע עבירות מין במספר נשים ובשיבוש מהלכי משפט. היום (שלישי) הודיעה היחידה הארצית לחקירות הונאה על חקירה המתנהלת נגד יוסף עקב עדויות של מספר מתלוננות, חלקן עובדות עירייה. אחר הצהריים האריך בית המשפט את מעצרו של יוסף בשישה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יוסף חשוד כי ביצע עברות מין במספר נשים במשך תקופה ארוכה, תוך שהוא מנצל את מעמדו ומרותו. עוד עולה מהחשדות כי השתמש בכספי הרשות שלא כדין על מנת להעניק לחלק מהנשים טובות הנאה ופעל לשיבוש מהלכי חקירה.

החקירה המשטרתית החלה בעקבות ידיעות מודיעיניות שהגיעו לידי היחידה הארצית לחקירות הונאה. לאחר מכן הועברו לידי המשטרה פניות מצד מתלוננות שמסרו עדויות בנושא. בשלב זה נמצאות בידי החוקרים בין 5 ל-10 עדויות נגד החשוד מצד המתלוננות המצביעות על דפוס פעולתו.

"פעל תוך ניצול מרות", דוד יוסף (פלאש 90, יוסי זליגר)

החוקרים חושדים כי ראש העיר ביצע עברות של בעילה אסורה בהסכמה, מעשים מגונים, הטרדות מיניות ושיבוש מהלכי משפט. בנוסף עלה החשד כי לשיטת פעולה שבמסגרתה הוענקו טובות הנאה לחלק מהנשים עימן החשוד היה בקשר, לצד פגיעה והתנכלות בכאלה שהתנגדו לו. בתום החקירה הסמויה עוכב יוסף לחקירה. במקביל נערכו חיפושים בביתו של ראש העיר, בבניין העירייה וכן במתנ"ס המנוהל על ידה.

נציג המשטרה טען בדיון הארכת המעצר כי עולה מסוכנות מהעבירות המיוחסות לראש העיר וכן קיים חשש לשיבוש הליכי משפט. מנגד ביקש פרקליטו של יוסף להסתפק במעצר בית וטען כי מקור התלונות נגד מרשו הוא בעובדה שלאחרונה נאלץ לפטר עובדים. השופט, שקיבל את בקשת המשטרה, קבע בהחלטתו: "לאחר שעיינתי בתיק החקירה אני סבור שקיים חשד סביר ואף מעבר לכך הקושר את החשוד למיוחס לו".