פרסום ראשון: זאב רוזנשטיין הועבר לכלא אחר

קצין האסירים של כלא איילון זימן אליו את העבריין והודיע לו כי עליו לארוז את חפציו בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל בעניינו – ככל הנראה איומים על חייו. במסגרת פרשה 512 חוקרים במשטרה חשד שראש ארגון הפשע יצחק אברג'יל ניסה לחסל את רוזנשטיין פעמיים לפני יותר מעשור

(פלאש 90 יוסי זליגר)

פרשת 512 ממשיכה לטלטל את עולם הפשע הישראלי וכעת השפעותיה מגיעות גם לתוך כותלי בית הסוהר: קצין האסירים בכלא איילון זימן אמש (שני) את זאב רוזנשטיין והודיע לו כי החליט להעביר אותו לכלא אחר - ככל הנראה בשל איומים על חייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקצין הודיע לרוזנשטיין שבעקבות מידע מודיעיני שהתקבל בעניינו, עליו לארוז את חפציו מיד, אך בשלב זה לא ברור עדיין באיזה מידע בדיוק מדובר. פרקליטו של רוזנשטיין, עו"ד מיקי חובה, אמר לחדשות 2 כי עד כה נעצרו בפרשה עבריינים שניסו ככל הנראה לפגוע במרשו לפני יותר מעשור. "כבר שנתיים שהוא בכלא איילון, אין שום סיבה שימצא את עצמו נפגע כתוצאה מהפרשה".

יצחק אברג'יל בבית המשפט (מוטי קמחי)

במשטרה חושדים כי ראש ארגון הפשע יצחק אברג'יל הוא שעומד מאחורי ניסיון החיסול של רוזנשטיין בלב תל אביב ב-2003. בדצמבר אותה שנה התפוצץ מטען רב עוצמה ברחוב יהודה הלוי בעיר. בפיצוץ נהרגו שלושה אזרחים שאינם קשורים לאירוע - משה מזרחי (28) מאילת, רחמים סרויה (43) מת"א ונפתלי מגד (19) מאשדוד - ונפצעו עוד 19.

חודשים ספורים קודם לכן התפוצץ מטען חבלה באזור נמל תל אביב, סמוך למכוניתו המשוריינת של רוזנשטיין, שהוגדר באותה עת היעד מספר 1 של המשטרה. רוזנשטיין ועוד תשעה בני אדם שהיו במקום נפצעו באורח קל. גם במקרה הזה חושדים במשטרה כי אברג'יל הוא שעומד מאחורי ניסיון החיסול.