יצחק אברג'יל עומת עם עד המדינה נגדו תחת אבטחה כבדה

פרסום ראשון: ראש ארגון הפשע יצחק אברג'יל שנחשב לחשוד המרכזי בפרשה 512, עומת שלשום בחדר החקירות עם עד המדינה שהיה בעבר בכיר בארגון הפשע שלו. במהלך העימות, אמר העד לאברג'יל: "החלטתי לספר הכל". אברג'יל לא הוציא מילה מפיו לאורך העימות כולו

אברג'יל. ארכיון (מוטי קמחי)

פרסום ראשון: ראש ארגון הפשע יצחק אברג'יל, שנחשב לחשוד המרכזי בפרשה 512, עומת שלשום (שישי) עם עד המדינה נגדו - מי שנחשב בעבר לאחד מבכירי ארגון הפשע שלו. העימות בחדר החקירות לווה באבטחה כבדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך העימות, עד המדינה אמר לאברג'יל: "החלטתי לספר הכל". אברג'יל עצמו שמר על זכות השתיקה  - ולא הוציא ולו מילה אחת מפיו לאורך כל העימות. בתום העימות אמרו חוקרי המשטרה לאברג'יל: "יש לנו עוד הרבה עדים נגדך".

מוקדם יותר הבוקר עצרה המשטרה עבריין בכיר החשוד שניסה לחסל ראש ארגון פשע גדול בחו"ל. החשוד נעצר בנמל התעופה בן גוריון טרם יציאתו מהארץ לחופשה. הוא הובא לחקירה במשרדי היחידה לחקירות בינלאומיות.

העבריין ריקו שירזי לחוקרים: "אתם מחפשים להעליל עליי"

ביום שישי הותר לפרסום כי 14 חשודים נוספים, ובהם ראש ארגון הפשע ריקו שירזי, נעצרו ונחקרו בידי אנשי היאחב"ל, בגין מעורבותם בשלוש פרשיות מוכרות שפוענחו במסגרת החקירה ובהן ניסיון החיסול של אסי אבוטבול ב-2004 בפראג. אחד החשודים נעצר אמש בנתב"ג.

שמו של שירזי עלה כבר בחקירת האירוע לפני 11 שנים וכעת שמו עלה פעם נוספת. בדיון בהארכת מעצרו עלה כי בניסיון החיסול של אבוטבול בפראג, נשפט והורשע כבר אדם בגין הנחת המטען ונסיון הרצח, אך כאמור כעת חושדים בשירזי במעורבות במקרה.

"מחפשים להעליל עליי". שירזי (חדשות 2)

עו"ד ג'קי סגרון, סניגורו של שירזי, אמר: "הוא לא שומר על זכות השתיקה, הוא מוסר גרסה, מבקש עימות. הוא כבר נחקר בפרשה". בית המשפט האריך את מעצרו של ריקו שירזי בשבועיים.

בניגוד למרבית החשודים ששומרים על זכות השתיקה בחדר החקירות, שירזי שנעצר אתמול משתף פעולה אך גם מתעמת עם חוקריו ומתעקש כי מדובר בעלילה. "אני לא קשור לשום רצח ואני מוכן לעבור בדיקת פוליגרף כדי להוכיח את חפותי", אמר לחוקרים. "בגלל שאני מתקדם יפה עם כתב האישום בענייני, אתם סתם מחפשים להעליל עליי".