פרסום ראשון: ראש אגף התנועה מסר עדות במח"ש במסגרת פרשת פישר

ראש אגף התנועה במשטרה, ניצב ירון בארי, מסר עדות יחד עם רעייתו במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים בעקבות חשד לפיו היו מעורבים בגיוס כספי תרומות, ובהם גם כספים שנתרמו על ידי פישר עצמו. קצין המשטרה הבכיר הכחיש בתוקף כי נתן לפישר תמורה כלשהי בעבור הכסף שנתרם. מח"ש: אין חשד לפלילים

נחקר באזהרה. ניצב בארי (Kobi Gieon / Flash90)

פרשת רונאל פישר ממשיכה להסתעף: ראש אגף התנועה במשטרה ניצב ירון בארי מסר היום (שישי) עדות במחלקה לחקירות שוטרים, בעקבות חשדות שהועלו נגדו לכאורה על מעורבות שלו ושל אשתו בעמותה שעוסקת גיוס כספים, ובהם גם כספים שנתרמו גם על ידי פישר. גם רעייתו של קצין המשטרה מסרה את עדותה לחוקרים. ממח"ש נמסר שאין כל חשד לפיו בארי ביצע עבירה פלילית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

ניצב בארי, שהיה עד לא מכבר ראש אגף משאבי אנוש במשטרה, הכחיש בעדותו מכל וכל את החשדות נגדו, וטען כי מדובר בסך הכול במעורבות חד פעמית של אשתו בגיוס כספים לעמותה, לטובת אירוע צדקה שערכה.

בארי הכחיש את מעורבותו (חדשות 2)

בנוסף, הוא הכחיש בתוקף שנתן תמורה כלשהי בעבור הכספים האלה, על מנת להעביר מידע כלשהו לעורך הדין פישר וכן כל חשד אחר שהועלה נגדו.

מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר כי בשלב הזה לא עולה שום חשד לביצוע עבירה פלילית מצידו של ניצב ירון בארי. "מח"ש מנקה את שמו של ראש אגף התנועה לאחר שהוא ורעייתו מסרו היום עדות פתוחה ולא כפי שדווח לפני כן", נכתב בהודעה. "העדות התבקשה בעקבות דברים שאמרה עדת המדינה בפרשת פישר בנושא גיוס כספים שבו הייתה מעורבת רעייתו של בארי. גיוס הכספים נועד לאירוע צדקה של נערים במצוקה והתברר שלא היה לקצין המשטרה הבכיר שום קשר לפישר בעקבות האירוע הזה ולא ה ועבר שום מידע בנושא כלשהו".

אתמול פרסם משרד המשפטים הודעת הבהרה בנוגע למעורבותו של ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, ובה נטען כי אין כל חשד נגדו. בהודעה שפורסמה אמש נאמר כי "גם פרסומים אחרים בחשדות כאלה ואחרים של נחקרים, גורמים עוול לבעלי תפקידים במשטרה ובכמה מקרים אין שום קשר בין הפרסום למציאות".