תיעוד: כך הפליל חסן את עו"ד פישר

יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר הגיע לפגישה עם עו"ד רונאל פישר כשהוא נושא מצלמה נסתרת. בתמונות שהגיעו לידי חדשות 2 Online נראית השיחה האחרונה בין השניים, במהלכה העביר חסן את תיק המזומנים לפרקליטו

פרשת רונאל פישר - מבט מבפנים לפגישה שהביאה לפתיחת החקירה: בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online נחשפת הפגישה הדרמטית בין יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד דאז אלון חסן לבין עו"ד פישר הנאשם בין היתר בלקיחת שוחד. בתום המפגש העביר חסן לפישר תיק ובו 150 אלף דולר שהיו אמורים לשמש לסגירת התיק נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חסן: "אני רוצה לצאת מהסיפור הזה, אני גם ככה, אתה כמו שאתה יודע, זו עלילה. זה גם תיק ואתה בכלל עכשיו אומר לי שיש כוונה להגיש כתב אישום, אז בכלל".

פישר: "אז עזוב את זה".

חסן: "אז אני עוזב, בוא תגיד לי עכשיו במה מדובר".

פישר: "מה, אתה רוצה לתת להם?".

חסן: "כן".

פישר: "150 אלף דולר".

הפגישה המכריעה בין השניים התרחשה בבית קפה באשדוד. חסן הגיע אליה כשהוא מצויד במצלמה נסתרת ובתיק המזומנים שלבסוף הועבר לפרקליטו, עורך הדין רונאל פישר. השניים שוחחו ארוכות עד שנפרדו כשפישר יוצא מהמקום עם המזוודה המפלילה. ברגעים אלו עדיין לא ידע כי חוקרי המשטרה ממתינים לו מחוץ לבית הקפה - על מנת לעצור אותו.

במהלך המפגש, שנמשך דקות ארוכות, התייחס חסן לחשדות נגדו ומתייעץ עם הפרקליט הבכיר באשר לדרך שעליו לפעול. הוא שואל על הסיכויים שהמשטרה תמשיך לחקור את הפרשה שבה נחשד, גם לאחר ש"יוריד פרופיל" ויפרוש מתפקידו כיו"ר ועד העובדים בנמל. כך נשמעה השיחה בין השניים:

חסן: "אני בינתיים, ראית, הורדתי פרופיל לאפס. הורדתי פרופיל ואתה יודע מה, אני מוכן גם להתחייב שאני לא חוזר חזרה".

פישר: "אז למה אתה נותן לי...?"

חסן: "כי אני מפחד שיקרה לי מה שקרה לפואד".

פישר: "שמה?"

חסן: "שהוא בא ואמר 'אני מסיר את המועמדות שלי לנשיאות', ולא עזבו אותו. אז מה אני עשיתי בזה? לדעתך אתה יכול לסגור לי עסקה כזאתי? הרי אנחנו יודעים שהכל פוליטי. אתה יכול לסגור לי?".

פישר: "להבטיח אני לא יכול. אני יכול לנהל סוג של משא ומתן".

חסן: "כן, בטח. גם ככה אני חושב... לא משנה שאין כלום בכתב אישום, לא משנה שהכתב אישום לא שווה את הנייר שהוא כתוב עליו".

פישר: "תן לי להסביר לך שנייה איך זה נראה בראייה שלהם, בסדר? עזוב את הראייה שלך, בראייה של המדינה, כשבנאדם מסיר מועמדות או מתפטר, הוא מפסיק להיות איש ציבור, אז התמריץ להתעסק עם זה יורד. אבל זה לא אומר שאם מגיע מידע בנזונה, הם רשאים לא לבדוק אותו, לא לחקור אותו. זה שחיתות".

פישר לאחר מעצרו, ארכיון (פלאש 90)

בזמן הפגישה בין השניים, פישר לא ידע שחסן יצר קשר עם השוטרים ודיווח להם על הצעת השוחד שקיבל לכאורה מצד פרקליטו. לקראת הפרידה ביניהם, מגיש חסן לפישר את תיק המזומנים, תחילה מבקש עורך הדין לבצע את ההעברה במכוניתו, אך לבסוף הוא משתכנע ליטול עמו את התיק, לעיני המצלמות הבוחנות של חוקרי המשטרה.

פישר: "אתה בא איתי לאוטו שלי?"

חסן: "קח את זה".

פישר: "למה לא באוטו שלי?".

חסן: "אני מפחד שיראו אותנו, מה אכפת לך...קח, זה נראה אותו דבר. קח את זה".

פישר: "תגיד, אתה צריך את התיק הזה בחזרה?".

חסן: "לא, לא. קח. הכל ספור וסגור, הכל רגוע. הכל בסדר, הכל בסדר. תלך אני אשלם".

פישר: "כן?".

חסן: "יאללה נשמה, אני רגוע. דבר איתי רונאל".

רגע לפני שנפרדו ביקש פישר לוודא כי הסכום הוא הסכום שעליו סיכמו. הם נפרדו בידידות, ושניות לאחר מכן נעצר פישר. במכונית המתינה לו העוזרת האישית הקרובה אליו, גם היא נעצרה. היום היא מחזקת את העדויות הכבדות נגדו כעדת מדינה.