המשטרה רומזת: גייסנו עדי מדינה

לראשונה מאז הותרה לפרסום פרשת 512, שבמסגרתה נעצרו כמה ראשי ארגוני פשע החשודים בשורת מעשי רצח וניסיונות רצח, מבהירים במשטרה כי חל איסור לפרסם כל מידע על "עד ו/או עדה ו/או עדים ששיתפו פעולה"

העצורים המרכזיים בפרשת 512

לראשונה מאז נחשפה פרשת 512, שבה מעורבים כמה מבכירי עולם הפשע בישראל, מתייחסת היום (חמישי) המשטרה להערכות כי נחתמו הסכמים עם עדי מדינה, כפי שפורסם בחדשות 2 לפני שלושה ימים. המשטרה הבהירה בהודעה שפרסמה כי חל איסור לפרסם כל מידע על עדים, מה שמרמז כי עבריינים חצו את הקווים ומשתפים פעולה עם החוקרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בית משפט השלום בראשון לציון אסר לפרסום כל פרט שיש בו כדי לחשוף את זהותו ו/או זהותה ו/או זהותם של עד ו/או עדה ו/או עדים ששיתפו פעולה עם משטרת ישראל לרבות מענם, משלח ידם, תפקידם, תמונתם, כינויים ו/או אודות מעורבותם בפרשה", נכתב בהודעת המשטרה.

עוד הבהירו כי "בית המשפט אסר לפרסום כל פרט העלול להביא לחשיפת זהותם של עדים ו/או מי מבני משפחתם כמפורט בהחלטה המצורפת וכל פרט מפרטי ההסכם שנחתם או ייחתם, וכל פרט אחר ביחס לתנאי הסכם עימם".

הערכה: לפחות שני עדים גויסו במסגרת החקירה

במהדורה המרכזית של חדשות 2 דווח כבר שלשום על לפחות שני עדים שגויסו במסגרת חקירת הפרשה. ההערכה היא שבידי המשטרה ישנם כמה עדי מדינה המסייעים לחוקרים להפליל בעיקר את החשודים המרכזיים שנעצרו, בהם עד אחד משמעותי במיוחד.

הפרשה כוללת פיענוח של אירוע מכונן - ניסיון החיסול של זאב רוזנשטיין בתל אביב ב-2003 שבו נרצחו שלושה אזרחים חפים מפשע - שהביא לשורת פיענוחים נוספת של מקרי פשיעה חמורה ולשורת המעצרים שהתבצעו. חוץ מהאירוע הזה, כוללת החקירה עוד שישה אירועי רצח ויותר מ-15 ניסיונות רצח או אירועים אלימים אחרים.