פרשת השחיתות הציבורית: גרשון מסיקה - עד מדינה

הותר לפרסום: ראש המועצה האזורית שומרון, שנעצר בעבר במסגרת חקירת פרשת השחיתות הציבורית, משמש כעד מדינה נגד המעורבים בה, בהם אנשי "ישראל ביתנו". מסיקה הודיע כי הוא משעה עצמו מתפקידו כראש המועצה

גרשון מסיקה, ארכיון (פלאש 90)

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה חתם על עסקה לפיה ישמש כעד מדינה בפרשת השחיתות 242, המוכרת גם כפרשת "ישראל ביתנו" - כך הותר היום לפרסום על ידי בית משפט השלום בראשון לציון. צו איסור פרסום הוטל על מרבית מחלקי החקירה. בעקבות החשיפה, הודיע מסיקה על כוונתו להשעות עצמו מתפקידו כראש המועצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת הפרשה נחשדים שורה של בכירים בשירות הציבורי, בהם גם פוליטיקאים בכירים בעבר ובהווה, בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון וקשירת קשר לפשע. החשודה הבכירה ביותר בתיק היא סגנית השר לשעבר פאינה קירשנבאום, שפרשה מהחיים הפוליטיים, לכאורה בעקבות מעורבותה בו.

החקירה נסובה סביב מספר רב של תת-פרשיות, שכולן עוסקות בשיטה, לכאורה, של העברת כספים קואליציוניים בחלקם לצרכים פרטיים ולקידום המעמד האישי של החשודים. בחודש דצמבר האחרון נעצר מסיקה בחשד למעורבות בפרשה הסבוכה - כעת מתברר כי הגיע להבנות לפיהן ישמש עד מדינה.

מסיקה צפוי לשגר עוד היום מכתב לשר הפנים סילבן שלום ולמזכיר המועצה שבראשה הוא עומד, שבו יודיע כי החליט להשעות עצמו מהמשך הטיפול בענייני המועצה עד להודעה חדשה. עם זאת הבהיר כי בשלב זה כי הוא אינו מתכוון להתפטר מתפקידו.

קירשנבאום, ארכיון (פלאש 90)

לפני כחודש התייחס מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו לחקירה, כשחשף במהלך אירוע שבתרבות כי בידי המשטרה "לפחות שישה עדי מדינה". בעקבות הדברים העריכו גורמים המעורים בחקירה כי המשטרה תמליץ להגיש לפחות עשרה כתבי אישום נגד החשודים שבעניינם הצליחו חוקרי להב 433 לגבש ראיות. במסדרונות המשטרה יש מי שמגדיר את הפרשה כאחת מפרשיות השחיתות הגדולות ביותר שנחקרו במדינה.

על פי הערכת החוקרים, בחלק ניכר מהפרשיות יש טביעת אצבע ברורה של מי שהייתה אז סגנית השר פאינה קירשנבאום, שעדיין מוגדרת החשודה העיקרית. לאחר שבמשטרה הצליחו לגייס מספר חסר תקדים של שישה עדי מדינה, ניתן להעריך כי בידי החוקרים די ראיות על מנת לגבש את כתבי האישום.