אחרי עשור: פוענח רצח יוני אלזם בכלא

החקירה של פרשת 512 הובילה להתקדמות בחקירת רצח מסתורי שמעסיק את החוקרים מ-2005. הבוקר הותר לפרסום כי נועם אהרון נעצר חשוד ברצח יוני אלזם, שבלע ציאניד בתאו לפני שאמור היה להעיד נגד חברו

התפתחות דרמטית בפרשת "512": 10 שנים לאחר שמצא את מותו בנסיבות מסתוריות בכלא, מעריכה המשטרה כי הצליחה לפענח את רצח אסיר העולם יוני אלזם, שהורעל יממה לפני שעלה להעיד נגד חבר בארגון הפשע שאליו השתייך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול הצליחה המשטרה לשים את ידה על חשוד במעורבות במעשה, נועם אהרון, שמעצרו הוארך בבית המשפט. הוא מצטרף לשורה של חשודים נוספים בפרשה, שבמסגרתה פוענחו כשישה מעשי רצח שהתפרסו על פני יותר מ-15 שנים.

אהרון כבר נחקר בעבר תחת אזהרה בחשד למעורבות ברצח האסיר, אך שוחרר לאחר זמן קצר. הוא טען אז כי מסר את כל אשר ידע. לטענת פרקליטו, עו"ד יצחק איצקוביץ', למרשו אין כל קשר למקרה והדבר היחיד שהמשטרה הציגה הוא ביקור שערך אצל אלזם, ימים ספורים לפני מותו.

אלזם השתייך לארגון הפשע של משפחת אברג'יל. הוא ריצה עונש מאסר בגין מעורבותו ברצח העבריין חנניה אוחנה בשנת 2002. שלוש שנים מאוחר יותר הוא נמצא ללא רוח חיים בתאו בבית הכלא אשמורת, לאחר שבלע גלולת ציאניד קטלנית.

החשוד ברצח אלזם, הבוקר (עזרי עמרם)

אלזם בן ה-21 אמור היה להעיד נגד חברו לארגון הפשע, ובמשטרה העריכו כבר אז כי קיבל את הרעל משני עבריינים שביקרו אותו בכלא ימים קודם לכן. בחקירה הראשונית לא הצליחו החוקרים לפענח האם אלזם "שוכנע להתאבד", או שמא הוטעה לחשוב שמדובר בחומר שרק יסייע לו להתחמק ממתן עדות.

שנה לאחר מותו של אלזם, נעצר העבריין יעקב אברג'יל בחשד למעורבות במעשה. המשטרה לא הצליחה לבסס די ריאיות נגד אברג'יל, אחיו של ראש ארגון הפשע איציק אברג'יל החשוד המרכזי בפרשת 512, בהמשך הוא שוחרר ממעצר. כעת מעריכה המשטרה כי הצליחה לפענח את הרצח, שגם למבוכה גדולה בשירות בתי הסוהר.

מורה נבוכים: כל העצורים בפרשה שמטלטלת את עולם הפשע

החשודים בפרשת 512 (חדשות 2)

במסגרת פרשת 512 נעצרו עד כה 45 חשודים במעורבות בשורה של מעשי רצח וניסיונות רצח שהסעירו את המדינה בשנים האחרונות. בין היתר מעריכים במשטרה כי הצליחו לפענח את ניסיון הרצח בעבריין זאב רוזנשטיין בתל אביב בשנת 2003, שבו נהרגו שלושה אזרחים חפים מפשע. רצח נוסף שפוענח הוא של העבריין דורון סרוסי בשנת 2004. במשטרה כבר מכנים את החקירה "מהגדולות והחמורות בתולדות המדינה".