ראש ארגון פשע נוסף בדרך למעצר

חקירת פרשת 512 ממשיכה במלוא המרץ בגל מעצרים נוסף: בכוונת השוטרים לעצור כ-20 חשודים ובראשם ראש ארגון פשע. במקביל, נעצר חשוד ברצח מסתורי שהעסיק את המשטרה מאז 2005

אילוסטרציה (חדשות 2)

התפתחות נוספת בפרשת "512": המשטרה מבצעת הבוקר (חמישי) גל מעצרים נוסף של חשודים בפרשה שמטלטלת את עולם הפשע בישראל. בין היתר מתכוונים חוקרי היאחב"ל לעצור כ-20 חשודים, בהם גם ראש ארגון פשע מוכר. במסגרת הפעילות ערכה היחידה חיפושים בבתי החשודים ותפסה נכסים וחשבונות לצורך בקשות חילוט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד הותר לפרסום כי נעצר חשוד בפרשיית רצח משנת 2005, המוגדרת כאחת החמורות בתולדות המדינה. מדובר ברצח האסיר יוני אלזם, שהורעל למוות בכלא יממה לפני שהיה אמור להעיד נגד חברו, המשתייך לארגון הפשיעה של משפחת אברג'יל.

אלזם בן ה-21 אמור היה להעיד נגד עבריין מוכר אחר, ובמשטרה העריכו כבר אז כי קיבל את הרעל משני עבריינים שביקרו אותו בכלא ימים קודם לכן. בחקירה הראשונית לא הצליחו החוקרים לפענח האם אלזם "שוכנע להתאבד" על ידי עבריינים שביקרו אותו, או שמא הוטעה לחשוב שמדובר בחומר שרק יסייע לו להתחמק ממתן עדות. כעת מעריכה המשטרה כי הצליחה לפענח את הרצח, שגרם למבוכה גדולה בשירות בתי הסוהר.

החשודים בפרשה (חדשות 2)

מורה נבוכים: כל העצורים בפרשה שמטלטלת את עולם הפשע

במסגרת פרשת 512 נעצרו עד כה 45 חשודים במעורבות בשורה של מעשי רצח וניסיונות רצח שהסעירו את המדינה בשנים האחרונות. בין היתר מעריכים במשטרה כי הצליחו לפענח את ניסיון הרצח בעבריין זאב רוזנשטיין בתל אביב בשנת 2003, שבו נהרגו שלושה אזרחים חפים מפשע. רצח נוסף שפוענח הוא של העבריין דורון סרוסי בשנת 2004.

כל העצורים בפרשה, שמוגדרת במסדרונות המשטרה כ"חמורה בתולדות המדינה", היו חברים בשלב זה או אחר בארגונו של החשוד המרכזי - יצחק אברג'יל. בנוסף לפרשיות הרצח, מתרכזת החקירה גם בסחר בסמים ובהלבנת הון בארץ ובעולם - בשווי של מיליוני דולרים.

על פי הערכות, המשטרה הצליחה לגייס לפחות עד מדינה אחד, שהסכים להעיד נגד ראשי ארגוני הפשע ולחשוף את העבירות שמתפרסות על פני יותר מ-15 שנים. במערכת אכיפת החוק מקווים כעת שהפרשה תצליח להכניע את ארגון הפשע של משפחת אברג'יל, שנמצא במוקד החקירה.