תיעוד: הפשיטה על משרדו של פישר

בחודש יולי בשנה שעברה פשטו חוקרי מח"ש על משרדו של עורך הדין בבני ברק, במה שנתן את האות לתחילת הפרשה החמורה. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 נראה פישר כשהוא מלווה על ידי עו"ד רות דוד. "אני לא מסכים לכלום", טען. כך נראו הרגעים הדרמטיים

לפני כעשרה חודשים, בשעות אחר הצהריים המוקדמות, פשטו חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים על משרדו של עורך הדין רונאל פישר בבני ברק - במה שהיווה את יריית הפתיחה הפומבית לפרשה החמורה. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 נראה החיפוש שנערך במשרדו של פישר, שהיה מלווה בעורכת הדין רות דוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר בתחילת החיפוש, כשפישר נשאל על ידי אחד החוקרים על הימצאות מכשירים סלולריים ברשותו, הוא מבהיר: "אין לך מה לשאול אותי שום שאלה שנוגעת למה אני מסכים. אני לא מסכים כלום, אבל תבצע כל מה שאתה צריך על פי חוק". אנשי מח"ש מבצעים חיפוש יסודי בכל המשרד של פישר, מרוקנים כל מגרה, מפשפשים בכל תיקייה. הם מחרימים מסמכים, מכשירים סלולריים, מכשירי דיסק און קי, מחשבים, מכשיר הקלטה, טייפ מנהלים ועוד.

החיפוש במשרדו של פישר

בשלב מסוים מעלה פישר הסתייגות מהעובדה שעובדי משרדו משמשים עדים לחיפוש של מח"ש. "הם לא יכולים להיות העדים שלך היות שהם עורכי הדין שלי", הוא אומר לאחד החוקרים. "נגיד לצורך העניין, חס וחלילה, אני טוען ששתלת לי משהו. אתה רוצה שעורך דין שלי יעיד שלא שתלת?". לאחר שהחוקר מציע לפישר להחליף את העדים, הוא מתרצה והחיפוש נמשך.

למרות שהצהיר על כוונתו להימנע מעישון במהלך החיפוש, בשלב מסוים הוא נשבר וגם שולף סיגריה. לאחר שכמעט כל הציוד תויק והוחרם, החוקר מודיע לפישר כי ייתכן שיהיה עצור בקרוב. "אם אתה רוצה משהו תגיד לי". עו"ד רות דוד מציעה לחוקרים שתסיע בעצמה את פישר למעצר - אך הם דוחים את הצעתה בנימוס.

הפכה לחשודה בעצמה. עו"ד רות דוד (פלאש 90 יונתן סינדלר)

חשד: קשר בין פישר לניצב מכהן

בתוך כך דיווח הערב כתבנו גיא פלג במהדורה המרכזית על התפתחות משמעותית נוספת בפרשה. מידע שהגיע לידי המחלקה לחקירות שוטרים בימים האחרונים מעלה חשד לשיתוף פעולה בין עורך הדין המואשם בלקיחת שוחד וקבלת דבר במרמה לבין ניצב מכהן במשטרת ישראל.

על פי המידע, פישר העביר כספים שקיבל מלקוחותיו החשודים בפלילים, בהם הקבלן יאיר ביטון והאחים נחמיאס, והעביר אותם באמצעות עדת המדינה לעמותה שבראשה עומדת אשתו של הניצב. אותו ניצב מכהן בתפקיד רגיש במטה הארצי במשטרה.

במחלקה לחקירות שוטרים אומרים כי מקור המידע מוגדר "מקור מהימן ביותר" וכי אמינותו נבחנה בעבר הלא רחוק. המידע הגיע לידי מח"ש רק לאחר הגשת כתבי האישום נגד פישר וקצין המשטרה בדימוס ערן מלכה, והועבר כבר לבכירי משרד המשפטים. בעקבות ההתפתחויות תזומן ככל הנראה עדת המדינה למסור מידע נוסף בימים הקרובים.