45 ב-512: מי הם כל עצורי הפרשה?

מצעד העצורים אל אולמות בתי המשפט נמשך והפרשה שהוגדה כ"אחת הגדולות והחמורות בישראל" מוסיפה לזעזע את עולם הפשע. אז מי זה "עקא", במה הוא חשוד וכמה עבריינים כבר נעצרו? הרשימה המלאה בפנים

עם כל יום שעובר מוסיפה פרשה 512 להסתעף כשחשודים נוספים מובאים לדיוני הארכות המעצר - והעולם התחתון כמרקחה. 45 נעצרו בתיק שהוגדר על ידי המפכ"ל כ"אחד החמורים שהיו בישראל", בהם ראש ארגון הפשע יצחק אברג'יל ואחיו מאיר ואייבי יחד עם מוטי חסין בחשד לניסיון חיסולו של זאב רוזנשטיין לפני כ-12 שנים. עדי מדינה גויסו כדי להפליל את חבריהם ועברייני ישראל בלחץ. אז מי חשוד ובמה בדיוק?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

1. יצחק אברג'יל - עומד בראש ארגון פשיעה. לחשוד מיוחסות עבירות של רצח וניסיון רצח בשל מעורבותו בפיגוע הפלילי ביהודה הלוי ובניסיון חיסול נוסף של זאב רוזנשטיין, חברות בארגון פשיעה, קשירת קשר לביצוע פשע, סחר והחזקת אמל"ח, הלבנת הון ועבירות מרמה, כמו גם עבירות של ייבוא וסחר בסמים.

יצחק אברג'יל (מוטי קמחי)

2. מאיר אברג'יל - אחיו של יצחק אברג'יל, שותף בניהול ארגון הפשיעה. לחשוד מיוחסות עבירות של רצח וניסיון רצח בשל מעורבותו בפיגוע הפלילי ביהודה הלוי ובניסיון חיסול נוסף של זאב רוזנשטיין, חברות בארגון פשיעה, קשירת קשר לביצוע פשע, סחר והחזקת אמל"ח, הלבנת הון ועבירות מרמה, כמו כן גם עבירות של ייבוא וסחר בסמים.

3. אייבי אברג'יל - אחיו של יצחק אברג'יל, חשוד בעבירות סמים שבוצעו באירופה במסגרת חברותו בארגון פשיעה.

4. דני אברג'יל - חשוד בחברות בארגונו של יצחק אברג'יל, על פי החשד היה מעורב בעסקאות סמים במסגרת חברותו בארגון.

5. הרצל ציון - חשוד בעבירות של רצח וניסיון רצח בשל מעורבותו בפיגוע הפלילי ביהודה הלוי, ובניסיון חיסול נוסף של זאב רוזנשטיין, חברות בארגון פשיעה, קשירת קשר לעשות פשע, סחר והחזקת אמל"ח, הלבנת הון ועבירות מרמה.

6. ארז ציון - לחשוד מיוחסות עבירות של רצח וניסיון רצח בשל מעורבותו בפיגוע הפלילי ביהודה הלוי, ובניסיון חיסול נוסף של זאב רוזנשטיין, חברות בארגון פשיעה, קשירת קשר לעשות פשע, סחר והחזקת אמל"ח, הלבנת הון ועבירות מרמה.

7. יעקב שמעון (עקא) - נחשב לעבריין בכיר בירושלים. לחשודים מיוחסות עבירות של רצח, ניסיון רצח, חברות בארגון פשיעה, קשירת קשר לעשות פשע, סחר והחזקת אמל"ח, הלבנת הון ועבירות מרמה. כמו כן גם מיוחסות לו עבירות של ייבוא וסחר בסמים.

8. מוטי חסין - נחשב לממשיך דרכו של יצחק אברג'יל, עומד בראש מקבלי ההחלטות בארגון. לחשוד מיוחסות עבירות של רצח, ניסיון רצח חברות בארגון פשיעה, קשירת קשר לעשות פשע, סחר והחזקת אמל"ח, הלבנת הון ועבירות מרמה.

9. שמעון סבח - חשוד בעבירות רצח, ניסיון רצח, חברות בארגון פשיעה, קשירת קשר לעשות פשע, סחר והחזקת אמל"ח, הלבנת הון ועבירות מרמה. כעת מרצה עונש מאסר בגין עבירות סמים.

10. פטריק עמוס - לחשוד מיוחסות עבירות של רצח וניסיון רצח בשל מעורבותו בפיגוע הפלילי ביהודה הלוי ובניסיון חיסול נוסף של זאב רוזנשטיין. כמו כן עבירות של חברות בארגון פשיעה, קשירת קשר לביצוע פשע והחזקת אמל"ח, הלבנת הון ועבירות מרמה.

11. ישראל אוזיפה - לחשוד מיוחסות עבירות של רצח, ניסיון רצח, חברות בארגון פשיעה, קשירת קשר לעשות פשע, סחר והחזקת אמל"ח, הלבנת הון ועבירות מרמה. כמו כן גם מיוחסות לו עבירות של ייבוא וסחר בסמים. יושב בכלא לאחר שהורשע יחד עם יצחק אברג'יל ואחרים מהארגון בגין סחר בינלאומי בסמים.

12. גולן אביטן - נעצר כבר ב-2004 בגין מעורבותו בפיגוע הפלילי ברחוב יהודה הלוי. נעצר בחשד לעבירות של רצח, ניסיון רצח, חברות בארגון פשיעה, קשירת קשר לעשות פשע, סחר והחזקת אמל"ח, הלבנת הון ועבירות מרמה.

13. מאיר עמאר - חשוד ברצח בשל מעורבותו בפיגוע הפלילי ביהודה הלוי, ובניסיון חיסול נוסף של זאב רוזנשטיין, כמו כן חשוד בחברות בארגון פשיעה ובעבירות נוספות של הלבנת הון וסחר והחזקת אמל"ח.

14. אבי רוחן - נחשב לראש ארגון פשע בפני עצמו. לחשוד מיוחסות עבירות של רצח וניסיון רצח בשל מעורבותו בפיגוע הפלילי ביהודה הלוי ובניסיון חיסול נוסף של זאב רוזנשטיין, חברות בארגון פשיעה, קשירת קשר לעשות פשע, סחר והחזקת אמל"ח, הלבנת הון ועבירות מרמה. כמו כן גם עבירות של ייבוא וסחר בסמים.

15. שמעון אמסלם - לחשוד מיוחסות עבירות של רצח וניסיון רצח בשל מעורבותו בפיגוע הפלילי ביהודה הלוי, ובניסיון חיסול נוסף של זאב רוזנשטיין, חברות בארגון פשיעה, קשירת קשר לעשות פשע, סחר והחזקת אמל"ח, הלבנת הון ועבירות מרמה.

16. אברהם גולדנברג (טולי) - נחשב לבכיר בארגונו של אבי רוחן. לחשוד מיוחסות עבירות של רצח וניסיון רצח בשל מעורבותו בפיגוע הפלילי ביהודה הלוי, ובניסיון חיסול נוסף של זאב רוזנשטיין, חברות בארגון פשיעה, קשירת קשר לעשות פשע, סחר והחזקת אמל"ח, הלבנת הון ועבירות מרמה.

17. יוסף לוי - לחשוד מיוחסות עבירות של רצח, ניסיון רצח, חברות בארגון פשיעה, קשירת קשר לעשות פשע, סחר והחזקת אמל"ח, הלבנת הון ועבירות מרמה.

18. אהרון סוסן - חשוד בעבירות רצח, ניסיון רצח, חברות בארגון פשיעה, קשירת קשר לעשות פשע, סחר והחזקת אמל"ח, ייבוא וסחר בסמים והלבנת הון ועבירות מרמה.

19. אביעד בדאני - לחשוד מיוחסות עבירות של רצח וניסיון רצח בשל מעורבותו בפיגוע הפלילי ביהודה הלוי, ובניסיון חיסול נוסף של זאב רוזנשטיין. כמו כן עבירות של חברות בארגון פשיעה, קשירת קשר לעשות פשע, סחר והחזקת אמל"ח, הלבנת הון ועבירות מרמה.

20. סמי כהן - נחשד ברצח וניסיון רצח בשל מעורבותו בפיגוע הפלילי ביהודה הלוי, ובניסיון חיסול נוסף של זאב רוזנשטיין, חברות בארגון פשיעה, קשירת קשר לעשות פשע, סחר והחזקת אמל"ח, הלבנת הון ועבירות מרמה.

21. שמעון כהן - היה עצור למשך חודש ב-2004 בשל חשד למעורבותו בפיגוע הפלילי ביהודה הלוי. כעת מיוחסות לו עבירות של רצח, ניסיון רצח, חברות בארגון פשיעה, קשירת קשר לעשות פשע, סחר והחזקת אמל"ח, ייבוא וסחר בסמים והלבנת הון ועבירות מרמה.

העצורים בחשד לעבירות הקלות יותר:

דוד בן שטרית - עבריין מוכר מאילת, חשוד בחברות בארגון הפשיעה שבראשו עומד יצחק אברג'יל, נעצר בחשד לביצוע עסקאות סמים במסגרת החברות בארגון; לילך בן שטרית - אשתו של דוד בן שטרית, חשודה בחברות בארגונו של יצחק אברג'יל. על פי החשד ביצעה עבירות סמים, איסור הלבנת הון ועבירות נוספות במסגרת חברותה בארגון. השופט מנחם מזרחי האריך את מעצרה ביום אחד והעיר כי המעצר הוא בגין חשש לשיבוש חקירה, וציין כי "קשה לגזור את חלקה, ולהשליך מכאן על חברות בארגון פשיעה".

אילן בן שטרית - עבריין מוכר מאילת, חשוד בחברות בארגון הפשיעה שבראשו עומד יצחק אברג'יל, נעצר בחשד לביצוע עסקאות סמים במסגרת החברות בארגון; יעקב בן שטרית - חשוד במעורבות בעסקאות סמים בינלאומיות, בעיקר באירופה ובמזרח אסיה בין השנים 2003-2006, במסגרת ארגון פשיעה. כמו כן חשוד בהתחזות לאחר, עלה החשד כי פעל באמצעות דרכון מזויף; יוסי כנפו - חשוד כי ביצע עסקאות סמים בין השנים 2003-2006, במסגרת חברות בארגון פשיעה.

משה מלול - כיום אסיר, שפוט ל-15 שנים, חשוד במעורבות בעסקאות סמים ובחברות בארגון פשיעה.

גיא וברמן - חשוד כי ביצע עסקאות סמים בין השנים 2003-2006, במסגרת חברות בארגון פשיעה.

גיא וברמן

חנוך עצמון - עומד בראש כנופיה מראש העין, חשוד בחברות בארגונו של יצחק אברג'יל. על פי החשד היה מעורב בעסקאות סמים במסגרת חברותו בארגון.

חנוך עצמון (פלאש 90)

עדי טייב - חשוד כי ביצע עסקאות סמים במסגרת חברות בארגון פשיעה, נשפט בעבר בגין עבירות סמים בבלגיה וזוכה מהחשדות נגדו.

עודד עזריאל - חשוד כי ביצע עסקאות סמים במסגרת חברות בארגון פשיעה; אבי לוקר - חשוד בחברות בארגונו של יצחק אברג'יל, על פי החשד היה מעורב בעסקאות סמים, במסגרת חברותו בארגון; רזי עצמון - חבר בכנופיה מראש העין, חשוד בחברות בארגונו של יצחק אברג'יל. על פי החשד היה מעורב בעסקאות סמים במסגרת חברותו בארגון; עופר עמר - חשוד כי ביצע עסקאות סמים במסגרת חברות בארגון פשיעה; עופר אטיאס - חשוד כי ביצע עסקאות סמים במסגרת חברות בארגון פשיעה; שי סילם - חשוד כי ביצע עסקאות סמים במסגרת חברות בארגון פשיעה;

אורן אלימלך - חשוד בביצוע עסקאות סמים במסגרת חברות בארגון פשיעה, ישב בכלא ביפן על עבירות סמים בשנים 2004-2006; יובל לביא - חשוד כי ביצע עסקאות סמים במסגרת חברות בארגון פשיעה; יובל דהן - חשוד כי ביצע עסקאות סמים במסגרת חברות בארגון פשיעה; יהודה אריה - חשוד במעורבות בארגון פשיעה; ראובן שלום - חשוד בחברות בארגונו של יצחק אברג'יל, על פי החשד היה מעורב בעסקאות סמים במסגרת חברותו בארגון; אורלי סוויסה - חשודה בחברות בארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל, חשודה במעורבות בעבירות סמים, כמו כן נטען כי העבירה לארץ סכום של 80 אלף ש"ח, כספי הימורים.

היום (רביעי) נעצרו שלושה חשודים נוספים. כפיר כהן ודרור חכמון החשודים ברצח דורון סרוסי בנתניה ב-2004, ויעקב צאצאשווילי, החשוד כי במסגרת חברותו בארגון אברג'יל ביצע עבירות סמים בין השנים 2003-2006 ביפן.

דרור חכמון

במשטרה מציינים כי כל העצורים, בשלב זה או אחר, היו חברים בארגונו של יצחק אברג'יל. החוקרים טוענים כי מדובר בארגון היררכי, מסודר ומאורגן שבו חברים אנשי כספים, אנשי ביצוע ותצפיתנים. עוד אומרים כי מדובר בארגון פשע במובן הקלאסי של המילה, שבו הראש ער, מודע ומאשר כל פעילות שמתרחשת בגזרתו.

על אף השנים הרבות שבילה בבתי סוהר בארצות הברית ובתאי הפרדה בישראל, ידע יצחק אברג'יל ברמז, בקריצה או בדרך של העברת מסרים מתוחכמת אחרת - לשלוט ביד רמה בארגונו. לאורך השנים, חלק מהמופיעים ברשימה, הסתעפו לארגוני פשיעה קטנים יותר, אך בחלק מהמקרים עוצמתיים כדוגמת ארגונו של אבי רוחן וכנופיות הפשע של ראש העין ואילת.