הבוקר: מצעד העצורים ב"פרשה 512"

44 חשודים, שנעצרו אתמול בחשד למעשי רצח ועבירות נוספות, יובאו הבוקר לדיון בהארכת מעצרם בפרשה שהוגדרה על ידי המשטרה כ"חמורה וגדולה". ראש ארגון פשע גדול ועבריינים בכירים נוספים עומדים במוקד החקירה, בה על פי ההערכות גויסו עדי מדינה להפללת החשודים

ארכיון (חדשות 2)

הפרשה שתטלטל את הפשע המאורגן? אתמול (שני) נחשפו חלק מפרטי החקירה החדשה, שזכתה לכינוי "פרשה 512" - במסגרתה נעצרו עשרות עבריינים, בהם ראש ארגון פשע גדול. היום (שלישי) יובאו 44 מהחשודים בפני בית המשפט, וייתכן כי ייחשפו פרטים נוספים על הפרשה אותה הגדיר המפכ"ל דנינו כ"אחת החמורות והגדולות בתולדות ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ניסיון חיסול שבוצע לפני יותר מעשור ופוענח לאחרונה הוא שהוביל לגל המעצרים ולפענוח של עוד שישה מעשי רצח ו-15 ניסיונות רצח. אמש דווח במהדורה המרכזית כי המשטרה גייסה עדי מדינה להפללת החשודים.

על פי ההערכה, אחד העדים הוא משמעותי במיוחד לחקירה, ויחד עם האחרים הוא מסייע לחוקרים להפליל את החשודים המרכזיים שנעצרו. המעצרים התאפשרו הודות לפיענוח של אירוע שהתרחש במסגרת ניסיונות החיסול ההדדיים בין ארגוני הפשיעה בעשור הקודם.

כמה מהחשודים שנעצרו אתמול כבר ריצו או עדיין מרצים את עונשם בפרשיות אחרות שכבר פוענחו. כעת, על פי הידוע, הושגו ראיות שקושרות אותם גם לפרשיות חדשות. אתמול הותרו לפרסום חלק מפרטיה של הפרשה, שנחקרת ביחידת להב 433 בשיתוף פעולה עם ימ"ר תל אביב בליווי פרקליטות תל אביב ומרכז.

החקירה עוסקת בשורת אירועים וחשדות לביצוע עבירות בארץ ובחו"ל, בין השאר בתחום האלימות והסמים. בפרשה זו עצורים חשודים במעורבות במעשי רצח, בניסיונות רצח בעבירות סמים, בעבירות אלימות ובהלבנת הון. "פרשה 512" למעשה מאגדת בתוכה כ-40 תיקי חקירה מ-12 השנים האחרונות, שקשורים בעיקר לארגון פשיעה אחד שהיה מהמובילים בפשיעה החמורה בישראל. במשך השנים, בעקבות סכסוכים ומעצר ראשי הארגון, התפצל לארגונים נוספים.

סיפק רמז עבה. דנינו (פלאש 90)

דנינו: "מייצרים הרתעה משמעותית"

מהמשטרה נמסר כי בפרשה מעורבים עשרות חשודים שכ-50 מהם עוכבו לחקירה לאחר פשיטה משטרתית, וחלק מהמעורבים מזוהים עם פעילות ארגוני פשיעה. חלק מפרטי החקירה עדיין תחת צו איסור פרסום, ודנינו ציין כי הוא מכבד את הצו.

"בתום חקירה סמויה ממושכת ומסועפת, חובקת עולם, פשטו הבוקר כוחות רבים על בתיהם של עשרות חשודים ומעורבים ברחבי הארץ", הדגישו במשטרה. בבתיהם של חשודים רבים נערכו חיפושים, ונתפסו כלי רכב, נכסים וחשבונות בנק המיועדים לחילוט.

"אנו לא מפסיקים אף לרגע, מלבצע מאמצים ומהלכים, במסגרת המלחמה בתופעה, שהניבו במהלך הימים האחרונים כתב אישום חמור כנגד אחד הארגונים", הוסיף אתמול המפכ"ל. לדבריו, המאבק בפשיעה המאורגנת "מייצר הרתעה משמעותית בקרב ארגוני הפשיעה".