הערכה: עדי מדינה מסייעים בחקירה

על פי ההערכה, אחד העדים הוא משמעותי במיוחד לחקירה, ויחד עם האחרים הוא מסייע לחוקרים להפליל את החשודים המרכזיים שנעצרו. המעצרים - הודות לפיענוח של אירוע מכונן שעניינו בניסיונות החיסול ההדדיים בין ארגוני הפשיעה שהתרחש לפני יותר מעשור

תיק 512: הערכה - עדי מדינה גויסו (Kobi Gideon / FLASH90, חדשות 2)

חקירת "פרשה 512" שבמסגרתה נעצרו עשרות עבריינים - חלקם מהבכירים ביותר במדינת ישראל - מתרחבת: הערב (שני) פורסם במהדורה המרכזית כי ההערכה היא שבידי המשטרה כמה עדי מדינה שמסייעים לחוקרים להפליל בעיקר את החשודים המרכזיים שנעצרו - בהם עד אחד משמעותי במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה כוללת פיענוח של אירוע מכונן שעניינו בניסיונות החיסול ההדדיים בין ארגוני הפשיעה שהתרחש לפני יותר מעשור והביא לשורת פיענוחים נוספת ולמעצרים שהתבצעו. חוץ מהאירוע הזה כוללת החקירה עוד שישה אירועי רצח ויותר מ-15 ניסיונות רצח או אירועים אלימים אחרים.

כמה מהחשודים שנעצרו הבוקר כבר ריצו או עדיין מרצים את עונשם בפרשיות אחרות שכבר פוענחו. כעת, על פי הידוע, הושגו ראיות שקושרות אותם גם לפרשיות חדשות.

הבוקר הותרו לפרסום חלק מפרטיה של הפרשה, שנחקרת ביחידת להב 433 בשיתוף פעולה עם ימ"ר תל אביב בליווי פרקליטות תל אביב ומרכז. החקירה עוסקת בשורת אירועים וחשדות לביצוע עבירות בארץ ובחו"ל, בין השאר בתחום האלימות והסמים. בפרשה זו עצורים חשודים במעורבות במעשי רצח, בניסיונות רצח בעבירות סמים, בעבירות אלימות ובהלבנת הון.

"פרשה 512" למעשה מאגדת בתוכה כ-40 תיקי חקירה מ-12 השנים האחרונות, שקשורים בעיקר לארגון פשיעה אחד שהיה מהמובילים בפשיעה החמורה בישראל. במשך השנים, בעקבות סכסוכים ומעצר ראשי הארגון, התפצל לארגונים נוספים.

סיפק רמז עבה. דנינו (פלאש 90)

דנינו: "מייצרים הרתעה משמעותית"

מהמשטרה נמסר כי בפרשה מעורבים עשרות חשודים שכ-50 מהם עוכבו לחקירה לאחר פשיטה משטרתית, וחלק מהמעורבים מזוהים עם פעילות ארגוני פשיעה. חלק מפרטי החקירה עדיין תחת צו איסור פרסום, ודנינו ציין כי הוא מכבד את הצו.

"בתום חקירה סמויה ממושכת ומסועפת, חובקת עולם, פשטו הבוקר כוחות רבים על בתיהם של עשרות חשודים ומעורבים ברחבי הארץ", הדגישו במשטרה. בבתיהם של חשודים רבים נערכו חיפושים, ונתפסו כלי רכב, נכסים וחשבונות בנק המיועדים לחילוט.

"אנו לא מפסיקים אף לרגע, מלבצע מאמצים ומהלכים, במסגרת המלחמה בתופעה, שהניבו במהלך הימים האחרונים כתב אישום חמור כנגד אחד הארגונים", הוסיף המפכ"ל. לדבריו, המאבק בפשיעה המאורגנת "מייצר הרתעה משמעותית בקרב ארגוני הפשיעה".