התיק נגד מפקד מרחב מוריה, תנ"צ קובי דוידיאן, ייגנז

במחלקה לחקירות שוטרים החליטו, באישורו של פרקליט המדינה, לגנוז את תיק החקירה נגד מפקד מרחב מוריה בירושלים. ההחלטה התקבלה למרות שעדותה של המתלוננת נגדו נמצאה נכונה ברובה

תיק החקירה נגנז, ניצן. ארכיון (חדשות 2)

התיק נגד הקצין הבכיר נסגר: המחלקה לחקירות שוטרים החליטה היום (שני) לגנוז את תיק החקירה שהתנהל נגד מפקד מרחב מוריה במשטרת ירושלים, תת ניצב קובי דוידיאן. הוא נחקר בחשד שביצע מעשה מגונה בשוטרת לפני כתשע שנים - מעשה שלכאורה לא חלה עליו התיישנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה התקבלה באישור פרקליט המדינה שי ניצן, למרות שעדותה של המתלוננת בתיק נמצאה ברובה נכונה ואף היו ראיות שתמכו בגרסתה. בין השאר טענה השוטרת שדוידיאן נשק על שפתיה לפני תשע שנים וזו הייתה העבירה המשמעותית שיוחסה לו בתיק. השוטרת ציינה שמיד לאחר האירוע הוא התנצל בפניה ולא ניסה לחזור עליו שוב.

בספטמבר 2014 פורסם כי דוידיאן חשוד בביצוע מעשה מגונה בשוטרת. חקירה נפתחה בעקבות ראיות שהגיעו לידי חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים.
דוידיאן, מפקד מרחב מוריה במשטרה, נחקר אז באזהרה במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים, הכחיש את החשדות והמשיך לכהן בתפקידו.

בעקבות החשדות נגד דוידיאן ובכירים אחרים הצהיר המפכ"ל דנינו כי השוטרים "מחויבים לאמות מידה מוסריות הגבוהות ביותר". השר לביטחון פנים דאז אהרונוביץ' הדגיש כי "מי שלא יפעל כנדרש לא יישאר בשורות הארגון, אין ולא יהיו הנחות בעניין טוהר מידות".