וינשטיין: סיכוי סביר להרשעת רות דוד

היועץ המשפטי לממשלה התייחס לפרשת רונאל פישר והודה כי לא העלה על דעתו שימליץ על חקירה נגד פרקליטת מחוז לשעבר. "גם אני, שראיתי כמעט הכל, נתקפתי בתחושה קשה של זעזוע ותדהמה", אמר וינשטיין, שהביע אמון במערכת אכיפת החוק ובטוהר המידות של הפרקליטים

וינשטיין ודוד, ארכיון (יונתן סינדל פלאש 90)

"פרשה זו שנחשפה בפניי הכתה את הכל בהלם": היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין התייחס היום (שני) לפרשת רונאל פישר שמטלטלת את המשטרה ואת מערכת המשפט. בכנס לשכת עורכי הדין באילת אמר וינשטיין כי "לא האמין" שבמהלך כהונתו הוא ימליץ על פתיחה בחקירה נגד מי שהייתה בכירה בפרקליטות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בימים האחרונים אישרתי את חקירתה באזהרה של פרקליטת מחוז תל-אביב לשעבר רות דוד, בשל חשדות לביצוע עבירות מתחום טוהר המידות שבצעה על פי החשד לאחר סיום כהונתה", אמר היועץ המשפטי. "לא העליתי על דעתי כי במהלך כהונתי אדרש להעמיד לדין פלילי אדם אשר שימש פרקליט מחוז בפרקליטות המדינה".

"הפרשה הזו הוכתרה כ'רעידת אדמה', 'הלם' 'טלטלה' וביטויים שבאים להמחיש זעזוע וכאב. גם אני, שראיתי כמעט הכל, נתקפתי בתחושה קשה של זעזוע ותדהמה", הודה. בנוגע לממצאי החקירה נגד דוד, אמר וינשטיין כי "חומר הראיות שנאסף מגבש סיכוי סביר להרשעה, ועל כן יש להגיש נגדה כתב אישום".

"הסדר הטיעון ייצג את האינטרס הציבורי" (עופר חדד)

וינשטיין הדגיש כי עוצמת הזעזוע מהפרשה דווקא מדגישה את המעמד היציב של הפרקליטות ומערכת המשפט: "אין בתחושות האלה שאחזו בי ובציבור הרחב, אלא כדי להמחיש את האמון הרב שיש לי ולציבור כולו בטוהר מידותיו, יושרו והגינותו של כלל ציבור הפרקליטים. מעשינו מוכיחים כי אותו הדין חל גם על אלה שהיו בשר מבשרינו, איש אינו חסין".

היועץ המשפטי התייחס גם לפרשת הרב פינטו, שבה נגזרה על הרב שנת מאסר בפועל בגין מתן שוחד וניצב מנשה ארביב עזב את שורות המשטרה בעקבותיה: "לטעמי הסדר הטיעון עם הרב פינטו ייצג את האינטרס הציבורי בצורה מיטבית. גם היום, בבחינה של חוכמה לאחר מעשה, שהיא בעצם אם תרצו אם לאו החוכמה האמיתית במקומותינו, הייתי חוזר על מעשיי ונוהג באותה הדרך ממש".