טלטלה בעולם הפשע: עשרות עצורים מארגוני פשיעה חשודים ברצח

בתום חקירה סמויה בארץ ובחו"ל, הכוללת כ-40 פרשיות שונות מ-12 השנים האחרונות, פשטה המשטרה על בתי 50 חשודים בעברות רצח, סמים והלבנת הון. כלי רכב, נכסים וחשבונות בנק נתפסו - לקראת חילוט. המפכ"ל: "אחת הפרשות החמורות שהיו בישראל"

"פרשה מהחמורות והגדולות שהיו בישראל תפורסם בימים הקרובים": כך הזהיר הבוקר (שני) מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו בדברים שנשא בכנס לשכת עורכי הדין באילת. לאחר זמן קצר החלו להיחשף חלק מפרטי הפרשה, שזכתה לכינוי "פרשה 512". במשטרה ציינו כי חלק מהמעורבים בפרשה קשורים לארגוני פשיעה וחשודים גם במעורבות במעשי רצח ועבירות נוספות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

היום הותרו לפרסום חלק מפרטיה של הפרשה, שנחקרת ביחידת להב 433 בשיתוף פעולה עם ימ"ר תל אביב בליווי פרקליטות תל אביב ומרכז. החקירה עוסקת בשורת אירועים וחשדות לביצוע עבירות בארץ ובחו"ל, בין השאר בתחום האלימות והסמים. בפרשה זו עצורים חשודים במעורבות במעשי רצח, בניסיונות רצח בעבירות סמים, בעבירות אלימות ובהלבנת הון.

"פרשה 512" למעשה מאגדת בתוכה כ-40 תיקי חקירה מ-12 השנים האחרונות, שקשורים בעיקר לארגון פשיעה אחד שהיה מהמובילים בפשיעה החמורה בישראל. במשך השנים, בעקבות סכסוכים ומעצר ראשי הארגון, התפצל לארגונים נוספים.

מזהיר. המפכ"ל דנינו (מרים אלשטר, פלאש 90)

דנינו: "מייצרים הרתעה משמעותית"

מהמשטרה נמסר כי בפרשה מעורבים עשרות חשודים, וכ-50 מהם עוכבו לחקירה לאחר פשיטה משטרתית, וחלק מהמעורבים מזוהים עם פעילות ארגוני פשיעה. חלק מפרטי החקירה עדיין תחת צו איסור פרסום, ודנינו ציין כי הוא מכבד את הצו.

"בתום חקירה סמויה ממושכת ומסועפת, חובקת עולם, פשטו הבוקר כוחות רבים על בתיהם של עשרות חשודים ומעורבים ברחבי הארץ", הדגישו במשטרה. בבתיהם של חשודים רבים נערכו חיפושים, ונתפסו כלי רכב, נכסים וחשבונות בנק המיועדים לחילוט.

"אנו לא מפסיקים אף לרגע, מלבצע מאמצים ומהלכים, במסגרת המלחמה בתופעה, שהניבו במהלך הימים האחרונים כתב אישום חמור כנגד אחד הארגונים", הוסיף המפכ"ל. לדבריו, המאבק בפשיעה המאורגנת "מייצר הרתעה משמעותית בקרב ארגוני הפשיעה".

עצור נוסף בפרשה (Kobi Gideon / FLASH90)

"לבחור את המפכ"ל הבא מתוך המשטרה"

כמו כן התייחס דנינו למחאת בני העדה האתיופית שיפגינו שוב היום: "אנו נמצאים בדו שיח פורה ומפרה עם בני העדה האתיופית, שמטרתו לקרב ולחזק את האמון בין המשטרה לבין בני העדה. שומעים את טענותיהם שבחלקן הן מוצדקות".

בנוגע להפגנה היום, ציין המפכ"ל כי "בצד מתן האפשרות הלגיטימית להביע מחאה, בכל הדרכים על פי החוק, אנו נקפיד על אכיפת החוק, שלא תהיה הפרת חוק וסדר".

דנינו, שצפוי בקרוב לסיים את תפקידו, קרא למנות מפכ"ל חדש מתוך המשטרה למרות הפרשות האחרונות בצמרת הפיקוד: "סגל הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל מונה קצינים מצויינים וראויים, ודעתי היא כי יש לבחור את המפכ"ל הבא מתוך שורות הארגון".

בהכנת הידיעה השתתפו גיא פלג, משה נוסבאום ועזרי עמרם.