בתה של מירה פלד: "אמא מתה מסרטן? נשמע לנו חשוד"

ילדיה של מירה פלד ז"ל, שגופתה הוצאה מהקבר על מנת לבדוק את נסיבות מותה המסתוריות, משוכנעים שמות אמם לא היה טבעי. בן זוגה, איתן חנני (60), חשוד ברציחתה. "היינו איתה בקשר יומיומי, היא הייתה אישה בריאה ומלאת מרץ"‬

בעוד שבמשטרה נמשכת חקירת מותה של מירה פלד ז"ל, תושבת תל אביב שגופתה נמצאה בדירתה לפני כחצי שנה והוצאה מן הקבר באחרונה בשל חשדות שהתעוררו בנוגע לנסיבות מותה, אמרה אתמול (ראשון) בתה שיר: "כששמעתי שסיבת המוות היא סרטן זה העלה בי חשדות כבדים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לפני חצי שנה הוא (איתן חנני, החשוד ברצח - ב.ט) התקשר אליי ואמר לי שמשהו לא טוב קרה לאמא", אמרה הבת שיר בשיחה עם חדשות 2. "מיהרתי הביתה וכשמישהו ממגן דוד אדום יצא מהבית ישר הבנתי מה קרה".

"חשדתי מהסיבה הפשוטה שהייתי איתה בקשר יומיומי", הסבירה הבת. "היא טיפלה בבן שלי, היא הייתה אישה בריאה, חיונית, מלאת מרץ והיה לי מאוד קשה להאמין שהיה לה סרטן". שתי בנותיה של מירה התקשו להאמין לגרסת בן הזוג והחליטו לחקור את הנושא בעצמן.

איתן חנני בבית המשפט (חדשות 2)

"הייתה אישה מקסימה, היא חסרה"

כבר במהלך השבעה, כך סיפרו אתמול, הציג להן חנני מסמכים המעידים על כך שאמם הורישה לו את רכושה. לאחר שאספו מספר הקלטות והוכחות לזיוף מסמכים, החליטו השתיים להתלונן במשטרה. מפקד מרחב ירקון תת ניצב יהודה דהן ביקש את הסכמתן להליך החריג של הוצאת גופת אמן מהקבר לצורך בדיקה. במקביל העלתה חקירה סמויה חשדות גוברים לכך שגרסתו של חנני שקרית.

"היא הייתה אישה מקסימה, סבתא מדהימה, תמיד היה אור בחדר כשהיא נכנסת", מספרת היום הבת. "הבן שלי אומנם מאוד צעיר, אבל זה ברור שהיא חסרה לו".

מוקדם יותר אתמול הותר לפרסום כי בן זוגה של פלד, איתן חנני (60), נעצר לפני כשבוע בחשד שרצח אותה כדי לזכות בכספי הירושה שלה וטען כי מתה מסרטן. חנני הציג לחוקרי המשטרה מסמך רפואי שמאשר כי זוגתו חלתה בסרטן, אך הרופאה שהייתה חתומה עליו לכאורה הבהירה לחוקרים: לא כתבתי את המסמך.

"מעולם לא כתבתי את המסמך הזה ואינני חתומה עליו", אמרה הרופאה לחוקרים ובכך חיזקה את החשד כי חנני זייף את המסמך ואת מחלתה של זוגתו. חנני הכחיש את הטענות לפיהן זייף את המסמך וטען באמצעות סנגורו, עו"ד רועי בלכר: "היא בעצמה סיפרה לי שהיא סובלת מסרטן, ולכן הנחתי שהיא מתה מהמחלה. לא רצחתי אותה".

קברה של פלד ז"ל (מיכה שמילוביץ, חדשות 2)

בן הזוג נעצר בחשד לרצח

במשטרה ממתינים כעת לתוצאות נתיחת גופתה של פלד במכון הפתולוגי באבו כביר בתקווה כי הממצאים יסייעו לקבוע האם מתה בנסיבות טבעיות, כתוצאה ממחלה, או בנסיבות אחרות - כמו הרעלה.

גופתה של פלד נמצאה בדירתם של בני הזוג בתל אביב בנובמבר האחרון. חנני היה זה שהתקשר למוקד 100 של המשטרה והודיע על מותה. השוטרים שהגיעו למקום קבעו כי נסיבות המוות טבעיות, בין היתר מאחר ולא היה ידוע על אלימות בתוך המשפחה, על הגופה לא נמצאו סימני אלימות ולבעל לא היה עבר פלילי.

רק לאחר שנקברה הגישו ילדיה של פלד תלונה במשטרה נגד בן זוגה, בטענה כי רצח את אמם ממניעים כלכליים. חנני נחקר מספר פעמים, הכחיש את החשדות וטען שזוגתו הייתה חולת סרטן, אולם בדיקות המשטרה העלתה כי האישה מעולם לא חלתה במחלה. בצעד חריג, הוחלט להוציא את גופתה של פלד מהקבר והיא הועברה לבדיקה נוספת במכון לרפואה משפטית. אחרי שהתקבלו תוצאות ראשוניות של הבדיקות הוחלט לעצור אותו בחשד לרצח.