‫המוות המסתורי: המסמך הרפואי זויף?‬

גופתה של מירה פלד (49) הוצאה מהקבר לאחר שהתעורר חשד כי נרצחה בידי בן זוגה, איתן חנני (60) – שביצע לכאורה את המעשה כדי לזכות בכספי הירושה שלה. הוא אמר בבית המשפט: "היא סיפרה לי שהיא סובלת מסרטן". הרופאה שחתומה כביכול על המסמך הרפואי: מעולם לא כתבתי דבר כזה‬

קברה של מירה פלד ז"ל (מיכה שמילוביץ, חדשות 2)

נמשכת חקירת מותה של מירה פלד ז"ל, תושבת תל אביב שגופתה נמצאה בדירתה לפני כחצי שנה. היום (ראשון) הותר לפרסום בן זוגה של פלד, איתן חנני (60), נעצר לפני כשבוע בחשד שרצח אותה כדי לזכות בכספי הירושה שלה וטען כי מתה מסרטן. חנני הציג לחוקרי המשטרה מסמך רפואי שמאשר כי זוגתו חלתה בסרטן, אך הרופאה שהייתה חתומה עליו לכאורה הבהירה לחוקרים: לא כתבתי את המסמך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מעולם לא כתבתי את המסמך הזה ואינני חתומה עליו", אמרה הרופאה לחוקרים ובכך חיזקה את החשד כי חנני זייף את המסמך ואת מחלתה של זוגתו. חנני הכחיש את הטענות לפיהן זייף את המסמך וטען באמצעות סנגורו, עו"ד רועי בלכר: "היא בעצמה סיפרה לי שהיא סובלת מסרטן, ולכן הנחתי שהיא מתה מהמחלה. לא רצחתי אותה".

במשטרה ממתינים כעת לתוצאות נתיחת גופתה של פלד במכון הפתולוגי באבו כביר בתקווה כי הממצאים יסייעו לקבוע האם מתה בנסיבות טבעיות, כתוצאה ממחלה, או בנסיבות אחרות - כמו הרעלה.

הוריה של פלד המתגוררים באזור השרון אמרו היום לחדשות 2 Online: "בשלב הזה אנחנו נותנים למשטרה לעשות את עבודתה". בדיון שהתקיים היום בבית המשפט נכחו שני ילדיו של החשוד, שסירבו לדבר עם כלי התקשורת. נציג צוות החקירה המיוחד טען בפני השופט בדיון כי הסרת צו איסור הפרסום בפרשה ופרסום פרטי החשוד "מקדמת משמעותית את החקירה". מעצרו של חנני הוארך עד ליום חמישי.

איתן חנני בבית המשפט (חדשות 2)

גופתה של פלד הוצאה מהקבר

"מדובר בחקירה מורכבת ולמרות שאספנו ראיות שקידמו אותנו, אנחנו עדיין לא יכולים לומר בוודאות אם היה פה רצח או לא", אמר קצין משטרה בכיר המעורה בפרטי החקירה. "בתיקים מסוג זה אנחנו לא לוקחים סיכונים ולראיה פתחנו את התיק מחדש למרות שתחילה נקבע שמדובר במוות טבעי. משקיבלנו מידע חדש, הראיות שאספנו חיזקו חשד לרצח".

גופתה של פלד נמצאה בדירתם של בני הזוג בתל אביב בנובמבר האחרון. חנני היה זה שהתקשר למוקד 100 של המשטרה והודיע על מותה. השוטרים שהגיעו למקום קבעו כי נסיבות המוות טבעיות, בין היתר מאחר ולא היה ידוע על אלימות בתוך המשפחה, על הגופה לא נמצאו סימני אלימות ולבעל לא היה עבר פלילי.

רק לאחר שנקברה הגישו ילדיה של פלד תלונה במשטרה נגד בן זוגה, בטענה כי רצח את אמם ממניעים כלכליים. חנני נחקר מספר פעמים, הכחיש את החשדות וטען שזוגתו הייתה חולת סרטן, אולם בדיקות המשטרה העלתה כי האישה מעולם לא חלתה במחלה. בצעד חריג, הוחלט להוציא את גופתה של פלד מהקבר והיא הועברה לבדיקה נוספת במכון לרפואה משפטית. אחרי שהתקבלו תוצאות ראשוניות של הבדיקות הוחלט לעצור את הבעל בחשד לרצח.