השוטר שתועד מכה חייל ממוצא אתיופי: "אין קשר לצבע"

לובש המדים שצולם כשהוא תוקף את החייל דמאס פקדה פוטר לאחר שימוע שנערך לו - שם אמר: "אני מרגיש שפעלתי על פי החוקים ולפי כל הנהלים". פרקליטו: "על פניו נראה שהסרטון ערוך; כל ההתחלה של האירוע לא נמצאת"

"אין קשר לצבעו או עדתו של האדם. אני מרגיש שפעלתי על פי החוקים ולפי כל הנהלים" - כך אמר השוטר שתועד מכה את דמאס פקדה, חייל ממוצא אתיופי, בשימוע שנערך לו לפני יומיים בטרם הודח משורות המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הידוע, פקדה ניסה להיכנס לשטח בשכונת ג'סי כהן בחולון שנסגר על ידי המשטרה בשל חפץ חשוד. למרות זאת, על פי גרסת השוטר, הוא התווכח עם לובש המדים ואף תקף אותו ראשון. "צר לי שהתקשורת בחרה לעוות את המציאות ולהציג את הדברים כאילו הם נעשו על רקע גזעני", אמר השוטר בשימוע. "אני רוצה שהצדק ייעשה ואמשיך לשרת את המשטרה".

פרקליטו של השוטר, עורך הדין אורן בועז, אמר כי "אותו חייל לא רצה לעזוב את המקום והתעמת עם השוטר". הוא הוסיף כי נדהם לשמע הודעתו אתמול של מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו בכנס במכללה האקדמית נתניה אודות פיטוריו של לובש המדים.

"לתדהמתי קיבלתי סרטון שבו הודיע המפכ"ל באירוע תקשורתי כי החליט לפטר את השוטר לאחר שנערך השימוע. אפילו הוא לא ידע שהוא פוטר מהמשטרה. זה נראה לי הליך מאוד לא-צודק ולא-חוקתי".

הפרקליט התייחס לתיעוד האירוע הקשה שהצית, בסופו של דבר, את המחאה האלימה של בני העדה האתיופית. "על פניו נראה שהסרטון ערוך. כל ההתחלה של האירוע לא נמצאת. החייל לא שעה לאזהרות השוטר והמשיך להתקדם למרות שנאמר לו שוב ושוב שהוא נמצא באזור מסוכן. בשלב מסוים רואים את החייל מרים את ידו לפניו של השוטר ובהמשך רואים גם מכה מכיוונו. לשוטר לא הייתה ברירה אלא לבצע מעצר".