"החתונה השמחה הפכה לשדה קרב"

תושבים בכפר ג'סר א זרקא ובסביבתו דיווחו למשטרה על חתונה רועשת במיוחד. מארגני החתונה לא שמחו כשהשוטרים הגיעו וסירבו להחליש את הרעש - ובמקום פרצה תגרה בה נפצע אחד השוטרים בראשו. שני חשודים נעצרו, ובמשטרה ציינו כי מדובר באירוע חמור ביותר. החוגגים מצידם טוענים כי השוטרים "פעלו בהפגנתיות ובאופן לא אחראי"

אלימות קשה בלב האירוע המשמח: שוטרי תחנת זכרון יעקב קיבלו ביום שישי האחרון קריאה על רעש חריג בג'סר א-זרקא. כשהגיעו לאירוע, גילו השוטרים שמדובר בחתונה רועשת - וכשביקשו להפסיק את המטרד, הותקפו לטענתם באכזריות על ידי חלק מהמשתתפים. בלילה האחרון (חמישי) עצרה המשטרה שניים מהחשודים בתקיפת השוטרים, אך החוקרים מעריכים כי אורחים אלימים נוספים ייעצרו בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד השוטרים, שפנה למארגנים וביקש להפסיק את הרעש, נפצע קשה בראשו ופונה לבית חולים. לאחר תום התקרית, החלה המשטרה בחקירה שהובילה למעצרם של צעיר בן 21 ונער שיחגוג בקרוב יום הולדת 18.

בניגוד לטענת המשטרה, התושבים ביישוב טוענים שהמשטרה התנהגה באלימות מופרזת ונכנסה ללא שום הודעה אל תוך החתונה. "זו לא פעם ראשונה שזה קורה", הדגישו התושבים, "זה היה יכול להיגמר הרבה יותר רע". הסרטון שצולם באירוע חושף את האלימות הקשה שפרצה במקום, בה לדברי התושבים אשמים השוטרים.

אחד המשתתפים בחתונה אמר לחדשות 2 Online: "בואו נדמיין שאחד השוטרים היה יורה לעבר האנשים והורג – מה אז היה קורה? איפה ההידברות עם האוכלוסייה הערבית שהם כל הזמן מדברים עליה? לא ראינו את ההידברות". האורח ציין כי השוטרים "נכנסו בכוח לטענתם כדי להפסיק את החתונה, אבל בסוף זה נגמר בעימותים אלימות וקשים שהיו יכולים להיגמר בצורה אחרת".

כיסאות הושלכו במהלך המהומה

"הם הפכו את החתונה לשדה קרב"

סמי עלי, חבר המועצה המקומית ויו"ר הוועד העממי, האשים את המשטרה ב"התנהלות לא אחראית – הם פרצו לחתונה בהפגנתיות ובצורה פרובוקטיבית, והפכו את החתונה לשדה קרב, זה מעשה בלתי אחראי ונטול שיקול דעת".

עלי הדגיש בשיחה עם חדשות 2 Online כי זהו לא המקרה הראשון בו נכנסים שוטרים ויס"מ לתוך הכפר: "הם נכנסים תוך התעלמות משמחת התושבים והילדים הקטנים, ועצם כניסתם בהפגנתיות כוחנית תגרום למתח ולרצח. אני בעצמי הייתי עד למקרים כאלה, הם פורצים באופן בוטה לשמחה".

אחד השוטרים נפצע בראשו (דוברות מחוז חוף במשטרה)

עד ראייה הוסיף כי מספר אורחים נפצעו בעימותים האלה, כולל הכלה, כתוצאה מירי גז מדמיע. המשפחה מתכוונת להגיש תלונה במח"ש על התנהלות המשטרה.

במשטרה ממשיכים בחקירה והודיעו כי הם מתכוונים לעצור חשודים נוספים שהיו מעורבים באירוע האלים. "מדובר באירוע חמור ביותר בו שוטרים המבצעים את עבודתם לטובת תושבי היישוב וסביבותיו מותקפים באכזריות", אמרו במשטרה.