השוטר שתועד מכה פוטר מהמשטרה

המפכ"ל הודיע כי החליט לפטר את השוטר שתועד מכה צעיר מהעדה האתיופית בתום שימוע שנערך לו. "המחלקה לחקירות שוטרים מנהלת חקירה ואם היא תחליט - יוגש כתב אישום"

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו הודיע היום (רביעי) כי החליט לפטר את השוטר שתועד מכה צעיר ממוצא אתיופי לפני שבועות ספורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קבעתי את פיטוריו בכפוף לשימוע", אמר דנינו בכינוס מיוחד שנערך במכללה האקדמית נתניה. "השימוע היה אתמול והחלטתי שהוא יפוטר מהמשטרה. זה שפיטרתי אותו, זה לא קשור לכתב האישום".

"המחלקה לחקירות שוטרים מנהלת חקירה", הוסיף דנינו, "ואם הם יחליטו - יוגש כתב אישום. כיום יש תשעה קצינים בדרגת רב פקד בני העדה האתיופית, מתוך 539 קצינים בדרגה זו בסך הכל. לא ירחק היום ויהיו יותר בכירים מהעדה במשטרת ישראל".

"יהיו יותר בכירים מהעדה במשטרה". דנינו (פייסבוק משטרה)

"קוראים למפכ"ל לפעול לצמצום מקרי האלימות נגד אתיופים"

שבוע לאחר ההפגנה הסוערת בכיכר רבין בתל אביב בה נפגעו עשרות שוטרים ומפגינים, כינסו השבוע מנהיגי המחאה של בני העדה האתיופית מסיבת עיתונאים, שבה הכריזו על המשך המאבק והציגו את דרישותיהם.

הם הבהירו כי אינם מסתפקים בהקמת ועדת השרים שעליה הורה ראש הממשלה נתניהו והאשימו: "מקבלי ההחלטות הזניחו את יוצאי אתיופיה והתעלמו מהמציאות הקשה, שבה דור שלם מרגיש שהוא אינו חלק מהחברה ואין לו מקום בה".

מובילי המחאה, השבוע (חדשות 2)

"אנו קוראים למפכ"ל לפעול לצמצום שאר מקרי האלימות נגד אתיופים, שידאג לצמצם את תופעת האלימות המשטרתית ולעקור אותה מהשורש", הם הוסיפו. "לא ייתכן ששוטר ישתמש בטייזר בלי שיקול דעת. אנשים הצטמררו לראות איך שוטר הוציא אקדח בהפגנה".

"ראש הממשלה הגיב בצביעות רבה כשחיבק את החייל דמאס פקדה", האשימו מובילי המחאה. "אנו קוראים לו לצאת ממגדל השן במשרד ראש הממשלה ולהגיע לשכונות שלנו ברחבי הארץ. אנחנו רוצים להסתכל בעיניים של החכ"ים".