חשד להונאת ענק: יהלומים נצבעו

בבורסה הישראלית ליהלומים ברמת גן נבדק חשד שלפיו כ-500 אבנים יקרות הנסחרות בשוק הישראלי זויפו בטכניקת צביעה ייחודית המגדילה את ערכן עד פי שלושה. למרות החשש בשוק בעולמי, נשיא הבורסה הישראלית מיהר להרגיע: "מדובר במספר קטן של יהלומים, הבדיקה בעיצומה"

הצביעה שילשה את ערכם של היהלומים. ארכיון (רויטרס)

חשד להונאת ענק בבורסה ליהלומים ברמת-גן: מספר ספקי יהלומים חשודים שצבעו את האבנים היקרות בניסיון להעלות את ערכן. נשיא הבורסה מיהר להרגיע: "מדובר בכמות קטנה מאוד של יהלומים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעבדת יהלומים אמריקנית התריעה באחרונה מפני הונאת ענק בבורסה הישראלית ליהלומים, זאת בעקבות חשד כי מאות יהלומים שנסחרו בשוק המקומי עברו טיפול לזיוף צבען.

על פי החשדות מדובר ב-500 יהלומים בגודל של אחד עד שלושה קראט, שעברו הליך צביעה ייחודי שהעלה את ערכם עד פי שלושה. התלונה התקבלה במטה היחידה לפשיעה כלכלית. משם עדכנו את הבורסה ליהלומים בממצאים וזו החלה בבדיקת הדיווח.

לצד הבירור המעמיק שמנהלים אנשיו בנושא, ביקש נשיא הבורסה הישראלית ליהלומים, שמואל שניצר, להרגיע את ציבור הלקוחות. "מדובר בכמות קטנה מאוד של יהלומים מתוך מאות אלפי יהלומים שנשלחים לתיעוד מדי שנה", אמר שניצר.

"יחד עם זאת אנו מייחסים לעניין חשיבות עליונה, זאת במטרה להגן על חברי הבורסה ועל אמינותו של היהלומן הישראלי ברחבי העולם".