דנינו: "לבחון מחדש היחס לסמים קלים"

לאחר שבמשך שנים התנגדו במשטרת ישראל לשנות את גישתם כלפי ציבור מעשני צמח הקנאביס, בשיחה עם תלמידי בית ספר בבית שמש התבטא המפכ"ל באופן מפתיע. "הגיע הזמן שמשטרת ישראל ביחד עם מדינת ישראל תבדוק ותבחן את העמדה המסורתית", אמר. הח"כים זנדברג ומגל בירכו על דבריו

המשטרה משנה גישתה ביחסה לסמים קלים? המפכ"ל רב ניצב יוחנן דנינו ביקר הבוקר (רביעי) בתיכון בבית שמש והביע עמדה לא שגרתית בנוגע ליחסה של המשטרה לשימוש אישי במריחואנה: "הגיע הזמן שמשטרת ישראל, יחד עם מדינת ישראל, תבדוק ותבחן את העמדה המסורתית ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דנינו הוסיף כי כיום השימוש במריחואנה הוא נושא רחב יותר בשיח הציבורי מאשר בעבר. "יותר אזרחים רוצים ודורשים להתיר שימוש בקנאביס והמשטרה באופן מסורתי במשך השנים התנגדה". לדבריו, ישנו גם גידול רב בבקשות להיתרים בשימוש בקנאביס רפואי ועל כן יש לבחון מחדש את הנושא.

צרכני קנאביס בעולם (רויטרס)


דבריו של דנינו התקבלו בברכה במסדרונות הכנסת. ח"כ תמר זנדברג ממרצ, ממובילי המאבק ללגליזציה במשכן, אמרה כי אכן הגיע הזמן לרפורמה. "הציבור כבר התקדם והוא מבין שצרכני קנאביס הם אזרחים נורמטיבים שלא פוגעים באף אחד ואין סיבה לרדוף אותם ולהפלילם. כעת הגיע הזמן כי גם נבחרי הציבור יתקדמו וישנו את החקיקה בנושא".

ח"כ ינון מגל מהבית היהודי, שאף הודה בעבר בעישון סמים קלים, אמר כי התבטאותו של המפכ"ל מגיעה לאחר שהגיש לו מתווה המאפשר את ביטול החוק המפליל מי שעושה שימוש אישי בקנאביס. "מדובר בבסיס בלבד והדרך עוד ארוכה, אני מודה למפכ"ל על דבריו", אמר מגל.