פרסום ראשון: עו"ד רונאל פישר חשוד גם בעבירות מס

פרשת השחיתות שבה חשוד עורך הדין ממשיכה להסתעף: לאחר שבמח"ש הצטבר מידע רב על מיליוני שקלים שקיבל פישר במזומן ולפי החשד לא דיווח עליהם, הוא צפוי להיחקר היום גם על ידי מס הכנסה

התפתחות נוספת בפרשת רונאל פישר: עורך הדין הבכיר, החשוד שקיבל מידע חסוי מקצין המשטרה ערן מלכה, מידע שאותו העביר ללקוחות תמורת תשלום, צפוי להיחקר היום (רביעי) גם על ידי יחידת החקירות של מס הכנסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההסתבכות האחרונה של פישר מגיעה בעקבות מידע שהצטבר במחלקה לחקירות שוטרים לפיו קיבל עורך הדין כספים רבים, בהיקף של מיליוני שקלים, כשוחד מלקוחותיו. על פי החשד, פישר לא דיווח על הכספים הללו לרשויות.

בתחילת השבוע פשטו חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים על נכסיו של עו"ד פישר, הקפיאו את חשבונות הבנק שלו ואף החרימו רכוש רב ויקר ערך, בין היתר רכבי יוקרה ויאכטה. המידע שהתקבל בפשיטה הועבר למס הכנסה, שפתח בחקירה והבוקר יבדקו החוקרים האם לצד העבירות הפליליות, ביצע פישר גם עבירות מס.

הפרקליטה החשודה, ארכיון (פלאש 90)

אמש פורסם לראשונה במהדורה המרכזית כי פרקליט המדינה שי ניצן החליט לקיים בקרוב דיון חירום שבו ישתתפו ראשי אגף החקירות במשטרה וראשי המחלקה לחקירות שוטרים בעקבות מידע לפיו קשרים פסולים התקיימו בין עו"ד פישר לבין עו"ד רות דוד בתקופה שהאחרונה כיהנה כפרקליטת מחוז תל אביב.

בתוך כך מתגבשת במחלקה לחקירות שוטרים ההחלטה להגיש כבר ביום חמישי הקרוב כתב אישום נגד דוד, החשודה בתיווך לשוחד ובשיבוש הליכי חקירה. בתחילת השבוע היא הודתה בחקירתה כי העבירה לקבלן יאיר ביטון מעטפה ובה מידע על חקירה סמויה המתנהלת נגדו. במקביל נמשכת חקירתו של קצין המשטרה ערן מלכה, הטוען בפני חוקריו כי בידיו מידע רגיש נוסף.