שוד מזוין בפיצוצייה תועד במצלמת האבטחה

גנבים באזור המרכז שמו לעצמם למטרה לשדוד פיצוציות: ההתנגדות מינימלית והרווח קל. בעליה של פיצוצייה שנשדד כבר בפעם השנייה זועם: " קורה כל הזמן. בפעם הבאה שודד ייבהל ויתחיל לירות ברחוב"

בפעם השנייה בתוך 15 חודשים הפיצוצייה בבעלותו של אורן גל נשדדה באיומי נשק. "זה שוד ברחוב מרכזי, עם נשק - בקלות השודד יכול פתאום להיבהל ולהתחיל לירות לכל עבר, אני בטוח שאז כבר יתייחסו לזה יותר ברצינות", הוא אומר וטוען כי יש כנופיית שודדים ששמה לעצמה למטרה חנויות שכאלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין לגנבים פחד יותר, אני כמו כספומט שהם יכולים לבוא ולקחת מה שהם רוצים מתי שהם רוצים", אומר גל, שהפיצוצייה שלו ברחוב סוקולוב בחולון נשדדה בלילה שבין חמישי לשישי בשבוע שעבר. "פעם הם היו נכנסים ל-20 שניות וטסים מהמקום, במקרה הזה הוא נשאר שם כמעט שתי דקות. הם לא חוששים שיתפסו אותם, וזה ברחוב ראשי. באותה שעה עוברים במקום אנשים ונוסעות מכוניות ברחוב".

בסרטון שהגיע לחדשות 2 Online נראה גבר חמוש באקדח נכנס ומאיים על העובד במקום. מיד לאחר מכן הוא לוקח כמה אלפי שקלים וכמה מארזי סיגריות - ונמלט. "זו הפעם הראשונה שמכוונים אליי אקדח לפנים", סיפר העובד. "הדבר הראשון שאתה חושב עליו זה רק לתת לו את מה שהוא רוצה ושילך. הוא התחיל לצעוק ולקלל. חברה שלי שהייתה במקום הייתה בפאניקה ובכתה. היא הייתה אחרי זה במצב קשה".

בפברואר לפני שנה נשדדה באיומי אקדח פיצוצייה נוספת שבבעלותו של גל, במרחק של 150 מטרים משם. גם אז נשדדו אלפי שקלים. אחרי כחודשיים המשטרה שלחה לו מכתב שהתיק נגנז ולא נמצאו חשודים. "אני משוחח עם חבריי בעלי העסקים באזור ושומע כל הזמן שמקרים כאלו קורים", הוא אומר. "זו כנופייה שעובדת כאן קבוע באין מפריע".

גל מספר שרק לפני כשבועיים התרחש שוד דומה בפיצוציה ברחוב סמוך. "אנחנו לא יכולים ולא רוצים לקחת את החוק לידיים", אמר. "במקרים כאלה נתתי הוראה לעובדים לא להתנגד ולא לעשות כלום, אבל כל פעם זה עולה לי כמה אלפי שקלים, והם יודעים שכמו בכספומט, הם יכולים להגיע ולקחת כמה שהם רוצים".

ממשטרת מרחב איילון נמסר בתגובה כי "משטרת ישראל מפעילה את מרב הכוחות שברשותה על מנת לצמצם את הפשיעה ולמכרה. איננו נמצאים בכל זמן ובכל מקום אך נעשה כל שניתן על מנת לשפר את תחושת הביטחון ולשים ידינו על העבריינים".