פרשת פישר: חשבון הבנק הוקפא, יאכטה הוחרמה

אנשי המחלקה לחקירות שוטרים פשטו על ביתו של עורך הדין החשוד במסירת מידע מסווג ללקוחותיו בתמורה לשוחד. רכוש רב הוחרם, בין היתר רכבי יוקרה ויאכטה, בחשד שמקורם בעבירה פלילית. הערכה: אישום יוגש נגד רות דוד עוד השבוע

רכושו הוחרם. עו"ד פישר (פלאש 90 הדס פארוש)

לפנות ערב (שני) פשטו חוקרי המחלקה לחקירות שוטרים על ביתו של עורך הדין רונאל פישר, החשוד כי קיבל מידע חסוי מקצין המשטרה ערן מלכה תמורת תשלום והעביר אותו ללקוחותיו. מלבד הקפאת חשבונות הבנק שלו, החרימו אנשי מח"ש רכוש רב - כולל רכבי יוקרה ויאכטה - בחשד שמקורו בעבירה פלילית. ביום חמישי הקרוב צפויה הפרקליטות להגיש כתבי אישום נגד פישר ומלכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתוך כך מתגבשת במחלקה לחקירות שוטרים ההחלטה להגיש ביום חמישי הקרוב כתב אישום גם נגד עורכת הדין רות דוד, החשודה בתיווך לשוחד ובשיבוש הליכי חקירה. אתמול בבוקר הודתה בחקירתה כי העבירה לקבלן יאיר ביטון מעטפה ובה מידע על חקירה סמויה המתנהלת נגדו.

אמש פורסם כי דוד אף חשודה בכך שניסתה לשכנע פרקליט בכיר במחוז תל אביב לעזוב את תפקידו, מתוך כוונה להרחיקו מחקירת המשטרה שליווה נגד הקבלן ביטון. עם זאת, בשלב זה לא ברור עדיין האם ניתן יהיה לגבש נגדה אישום גם במקרה זה.

שוחררה למעצר בית. עו"ד דוד (פלאש 90 יונתן סינדלר)

בדרך להסדר טיעון עם מלכה? 

דוד שוחררה היום למעצר בית של שלושה ימים ונאסר עליה לעסוק בעריכת דין במשך חודשיים. חוקרי מח"ש ממשיכים לבדוק האם הייתה מעורבת גם בפרשות אחרות שבהן קיבל על פי החשד עו"ד פישר שוחד מנחקרים בתמורה למידע שהעביר קצין המשטרה מלכה.

מאחורי הליך הגשת כתב האישום המואץ נגד עורך הדין פישר ורב פקד בדימוס מלכה עומדת כוונה להיכנס למשא ומתן מואץ עם עורכי דינו של מלכה על הסדר טיעון, שיאפשר למחלקה לחקירות שוטרים לקבל ממנו את המידע הרגיש והדרמטי שמלכה טוען כי יש בידיו נגד בכירים במשטרה.

היועץ המשפטי לממשלה אסר להגיע לכל סיכום עם קצין המשטרה מלכה לפני שיוגש כתב אישום בעניינו. על פי הידוע, בידי ערן מלכה מידע שכבר הופרך נגד קצין משטרה בדרגת ניצב, וככל הנראה גם מידע נוסף על קצין משטרה שפרש. מהימנות המידע שבידי מלכה מוטלת בשלב זה בספק.

מלכה: אחראי למעשיי, אשלם את המחיר

מוקדם יותר היום התייחס רב פקד בדימוס ערן מלכה לחשדות החמורים נגדו לראשונה מאז נחשפה פרשת השחיתות. "אני לא אצא מזה. אצטרך לשלם מחיר, אבל יהיה בסדר בסוף", אמר מלכה מחוץ לאולם בית המשפט שם נערך דיון בהארכת מעצרו. "זה לא על הפרק להיות עד מדינה. לקחתי אחריות על המעשים שלי, אשלם את המחיר ובאומץ רב. אין ברירה".

מלכה טען כי הוא נקלע לסיפור וכי לא הייתה לו שליטה על כך "פחות או יותר". לדבריו, לא היה מדובר בכסף. "הכסף לא עניין בסיפור הזה", אמר מלכה. הוא נשאל אם עו"ד רונאל פישר היה זה שדחף אותו לפרשה, אך סירב להשיב.