מלכה מדבר: "אחראי למעשיי, אשלם את המחיר"

קצין המשטרה הבכיר שבמרכז פרשת פישר מתייחס לחשדות החמורים נגדו וטוען: "הכסף זה לא העניין בסיפור, נקלעתי לזה - לא הייתה לי שליטה". הוא מבהיר כי אינו רוצה לחתום על הסכם עד מדינה: "זה לא על הפרק"

לראשונה מאז נחשפה פרשת השחיתות שבמסגרתה הוא חשוד כי העביר מידע רגיש מתוך חקירות לעו"ד רונאל פישר, רפ"ק בדימוס ערן מלכה מדבר ומתייחס לחשדות החמורים. רגע לפני שתוגש הצהרת התובע נגדו, אומר היום (שני) קצין המשטרה הבכיר כי הכסף לא היה המניע ומבהיר כי אינו מתכוון לחתום על הסכם עד מדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני לא אצא מזה. אצטרך לשלם מחיר, אבל יהיה בסדר בסוף", אמר מלכה מחוץ לאולם בית המשפט שם נערך דיון בהארכת מעצרו. "זה לא על הפרק להיות עד מדינה. לקחתי אחריות על המעשים שלי, אשלם את המחיר ובאומץ רב. אין ברירה".

מלכה טען כי הוא נקלע לסיפור וכי לא הייתה לו שליטה על כך "פחות או יותר". לדבריו, לא היה מדובר בכסף. "הכסף לא עניין בסיפור הזה", אמר מלכה. הוא נשאל אם עו"ד רונאל פישר היה זה שדחף אותו לפרשה, אך סירב להשיב.

כתב אישום נגד מלכה - כבר ביום חמישי הקרוב

במהלך הדיון בבית המשפט בהארכת מעצרם של מלכה ושל פישר אמרה נציגת המחלקה לחקירות שוטרים כי מלכה היה "קצין משטרה מושחת שהיה אמון על חקירות רגישות ומסווגות" וכי עו"ד פישר פעל באופן מניפולטיבי ליצירת קשר עם מעורבים בחקירות וסחט אותם בעד בצע כסף. "השניים לא בחלו באמצעים וחצו את כל הגבולות האפשריים", טענה. "דבר לא היווה מעצור עבורם. הם הוכיחו שהם משבשים סדרתיים".

בסיום הדיון הוחלט להאריך את מעצרו של פישר בחמישה ימים ואת מעצרו של מלכה בארבעה ימים - בהסכמת פרקליטיו, עורכי הדין עופר ברטל ועדי כרמלי. נציג המחלקה לחקירות שוטרים הגיש בדיון הצהרת תובע נגד פישר ומלכה על כוונה להגיש נגד השניים כתבי אישום. כתבי האישום עצמם יוגשו ביום חמישי הקרוב, כשכתב האישום נגד רונאל פישר יכלול 9 אישומים של קבלת שוחד ואחד של שיבוש חקירה. לעומתו מלכה חשוד בלקיחת שוחד, שיבוש מהלכי משפט, הפרת אמונים ושימוש לרעה בכח המשרה.

פרקליטתו של רונאל פישר, עו"ד קרן שפירא, אמרה בתום הדיון: "זאת לא פרשת רונאל פישר, זאת פרשת ערן מלכה. קצין המשטרה הוא זה שהביא את המידע והרי לא יעלה על הדעת שכל נחקריו משום מה התקבצו ובאו במשרדו של פישר. החשוד העיקרי בפרשה הזה הוא קצין המשטרה ולא פישר".

מו"מ מואץ לעסקת טיעון עם מלכה

מאחורי ההגשה המואצת של כתב האישום עומדת הכוונה להיכנס למשא ומתן מואץ עם עורכי דינו של מלכה על הסדר טיעון, שיאפשר למחלקה לחקירות שוטרים לקבל ממנו את המידע הרגיש והדרמטי שמלכה טוען כי יש בידיו נגד בכירים במשטרה.

פרקליטיו של מלכה כבר פנו בעניין למחלקה לחקירות שוטרים לפני ימים אחדים, אולם על פי הנחיות בג"ץ מתיק הרב פינטו, אין להגיע להסדרים מהסוג הזה, אלא לאחר הגשת כתב האישום.