החשד: ניסתה לפתות פרקליט בכיר

לחשדות נגד עו"ד רות דוד התווסף חשד נוסף - ניסיון לשבש חקירה בדרך יצירתית: עפ"י החשד ניסתה לשכנע את עו"ד ניסים מרום מפרקליטות מחוז ת"א שליווה את החקירה לפרוש מעבודתו ולהשתלב כיועץ משפטי בחברה

הפרקליט מרום ועו"ד דוד (פלאש 90 יונתן סינדלר, חדשות 2)

חשד נוסף נגד עורכת הדין רות דוד: במחלקה לחקירות שוטרים בודקים האם דוד, החשודה בתיווך לשוחד ובשיבוש מהלכי משפט, הציעה לבכיר בפרקליטות תל אביב - עורך הדין ניסים מרום - לפרוש מתפקידו בניסיון להשפיע על החקירה נגד הקבלן יאיר ביטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דוד הכירה את מרום מתפקידה הקודם כפרקליטת מחוז תל אביב ועל פי החשד פנתה אליו לאחר שגילתה כי הוא מלווה את חקירת פרשת ב. יאיר וכי הוא עומל על הכנת כתב האישום. בפנייתה הציעה דוד למרום לעזוב את תפקידו בפרקליטות לטובת משרת יועץ משפטי בחברה גדולה.

"נבדק חשד שהמהלך נועד לנטרל את מרום מהמשך טיפול אפקטיבי בתיק", אמרו במשרד המשפטים. מרום נחשב לתובע חריף ומצליח ובמח"ש בודקים האם הצעתה של דוד נועדה להחליש את צוות החקירה של ביטון ולשבש את החקירה נגדו.

בעקבות החשדות זומן הפרקליט מרום למסירת עדות כתשתית להמשך החקירה. במשרד המשפטים הדגישו כי מרום דיווח לממונים עליו על ההצעה שקיבל מדוד בזמן אמת וכי לא נחקר באזהרה ואינו חשוד בדבר.

עו"ד דוד קשרה עצמה לחלק מהחשדות

מוקדם יותר פורסם כי הבוקר שינתה עו"ד דוד את גרסתה במהלך חקירתה במח"ש ולראשונה מאז נעצרה קשרה את עצמה לאחד החשדות נגדה והודתה כי העבירה לקבלן יאיר ביטון מידע על חקירות המתנהלות נגדו.

רונאל פישר (יונתן סינדל / פלאש 90)

עם תחילת חקירתה הודתה דוד כי העבירה מידע לידי הקבלן הבכיר יאיר ביטון, אך התעקשה כי לא ידעה מה תוכן המעטפה. עם זאת, בחקירתה הבוקר הודתה דוד כי ידעה מה יש בתוך המעטפה ובכך למעשה קשרה את עצמה לחלק מהחשדות.

למרות בקשת המחלקה לחקירות שוטרים להאריך את מעצרה של דוד בארבעה ימים, החליט בית המשפט להאריך את מעצרה ביממה בלבד ולשלוח אותה מחר לשלושה ימי מעצר בית, לאחר שקבע כי כבר לא נשקף חשש שתשבש את החקירה. כמו כן נקבע כי בחודשיים הקרובים היא לא תורשה לעסוק בעריכת דין.